prihlásenie
 

Zábavná aktivita pre deti - Potlač a maľba oblečenia

Zábavná aktivita pre deti - Potlač a maľba oblečenia
Maľovanie na oblečenie
Potlač a výroba tričiek sú pre deti pravdepodobne jednou z najvzrušujúcejších aktivít, pretože si dokončený projekt môžu po skončení vychutnať a pochváliť sa nim. Fixky, farby, maľovanie, šablóny a pečiatkovanie, možné je všetko.

Nezabudnite si pripraviť materiál, veľa farieb, nádoby, papierové obrúsky a v prípade pečiatkovania a šablón aj niekoľko návrhov. 

Perá na textil

Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako okrášliť tričko sú perá určené na textil. Pri nákupe pier sa uistite, že sú určené na oblečenie. Vyberte spolu s deťmi aj šablóny, ktoré potom na tričko budete kresliť. Alebo si vytvorte vlastné. Potom si oblečte už len staré oblečenie a zábava sa môže začať.

Akrylové farby

Maľovanie akrylovými farbami je tiež veľmi obľúbené. Okrem farieb budete potrebovať aj niekoľko štetcov rôznych veľkostí. Buďte zvlášť opatrní pri ochrane odevov a povrchov nábytku, pretože akrylová farba nie je ľahko umývateľná. Deti si určite zamilujú tuto aktivitu a môžu byť' veľmi kreatívne. A samozrejme si môžete aj vy vyrobiť vlastné tričko s potlačou

Bielenie

Toto je reverzná technika maľovania oblečenia. Všetko, čo musíte urobiť, je odstrániť z trička farbivo pomocou bielenia, buď ponorením, alebo nanesením roztoku.

Aplikácie

Aplikácie sú ďalšou technikou, ako si spestriť oblečenie. Existuje veľa nažehľovacích aplikácií, rovnako ako aj možnosti na našívanie. Ak je vaše dieťa mladšie, môžete ho zapojiť tak, že ho necháte vybrať tričko a nášivku, potom im ho prišijete alebo nažehlite. Ak používate žehličku a ihly, majte deti na pozore, aby nedošlo k úrazu.

Maľba špongiou

Maľovanie špongiou môže byť veľmi zábavná aktivita a vyžaduje tak veľa materiálov. Jednoducho natrháte špongie na tvary, ako sú srdiečka, hviezdy, kruhy, namočíte ich do farieb a potom jednoducho nanášate na odev.

Sprejovanie

Spreji je tiež vynikajúci spôsob. Všetko, čo treba urobiť, je nakresliť alebo vytlačiť šablónu, vystrihnúť ju a nalepiť na prednú časť košele. Na neveternom mieste nasprejujte okolo šablóny a je to. Nechajte farbu zaschnúť, odstráňte šablónu a ta-dah! 

 

Vedeli ste, že, potlač na tričká sa tiež stala veľmi populárnou a mnoho ľudí si z tohto remesla dokonca vytvorilo biznis? Ľudia vyrábajú vlastné tričká s potlačou, ktoré potom predávajú. A nielen tričká, ale aj tašky, vrecúška, obliečky na Vajanský a iné doplnky.

 

Čo vyskúšate ako prvé?

Najnovšie správy

Preeklampsia a čo robiť pri vysokom krvnom tlaku v tehotenstve?
vysoký krvný tlak v tehotenstve
27.11.2021
Vysoký tlak je stav, ktorý môže ohroziť aj budúce mamičky i bábätko. S vysokým krvným tlakom súvisí preeklampsia - ochorenie, ktoré postihuje ženy v tehotenstve. Našťastie je jednoduché vysoký tlak odhaliť a pri pravidelnom sledovaní zasiahnuť.
Mobbing a bossing
Šikana na pracovisku je reálna. Ako si s ňou poradiť?
13.11.2021 | www.brigada.sk
Šikana nie je problém iba základných alebo stredných škôl. Vyskytuje sa aj vo svete dospelých a vie pekne potrápiť. Spôsobuje dlhodobé a niekedy i doživotné problémy s psychickým a fyzickým zdravim. Šikana by sa nikdy nemala ignorovať!
Ako znížiť hladinu kyseliny močovej v krvi?
Znížte hladinu kyseliny močovej v krvi a vyhnite sa dne.
4.11.2021
Kyselina močová vzniká pri látkovej premene purínov, teda látky, ktorá je obsiahnutá v určitých potravinách. Pri zvýšenej konzumácií týchto produktov, nefunguje tak, ako by mala, čo má za následok jej zvýšenie hladiny v krvi. To môže spôsobiť zdravotné problémy vrátane choroby dna.
Vianoce volajú brigádnikov !
Hľadáš brigádu počas sviatkov? Vieme, kde ju nájdeš
3.11.2021 | www.brigada.sk/
Vianoce a sviatky sú skvelou príležitosťou na zarobenie pár eur navyše. Pokiaľ si sa našiel v situácií, kedy ti nebude vychádzať mesačný rozpočet spolu s nákupom darčekov, sme tu pre teba.
Ovládaš finančnú gramotnosť?
Rady pre začiatočníkov
12.10.2021 | www.brigada.sk
Finančná gramotnosť je schopnosť rozumne manipulovať so svojimi financiami. Ide o jednu z najzákladnejších znalostí do života, pretože sprostredkúva informácie o tom, ako manipulovať so svojou výplatou, ako šetriť a ako sa vyhnúť problémom s dlhmi.

 

Bratislava
Prevažne oblačno
16 °C
Košice
Mierny dážď
17 °C
Žilina
Polooblačno
19 °C
Trnava
Jasno
16 °C
Nitra
Zamračené
23 °C
B. Bystrica
Mierny dážď
13 °C
Trenčín
Jasno
15 °C
Prešov
Jasno
30 °C
 

Viac

Menej

 

USD dollar 1,13
JPY yen 128,82
CZK koruna 25,66
GBP libra 0,85
HUF forint 368,56
PLN zloty 4,71

BGN lev 1,96
DKK koruna 7,44
EEK kroon 15,65
LTL litas 3,45
LVL lats 0,70
RON new leu 4,95
SEK koruna 10,26
CHF franc 1,04
NOK koruna 10,16
HRK kuna 7,52
RUB rubla 84,97
TRY lira 13,76
AUD dollar 1,58
BRL real 6,33
CAD dollar 1,44
CNY renminbi 7,21
HKD dollar 8,80
IDR rupiah 16248,70
INR rupee 84,54
KRW won 1348,90
MXN peso 24,50
MYR ringgit 4,79
NZD dollar 1,65
PHP peso 57,00
SGD dollar 1,55
THB baht 38,01
ZAR rand 18,24
ILS 3,59
ISK 147,40

Viac

Menej

 

Predám ozdobený stromček z minulého roka. Zn. Smrek.


Viac

 

 

Globalshop.sk
Profesionálne riešenia pre Váš internetový obchod, B2B, B2C, e-commerce, e-shop, eshop
Globalweb.sk
Redakčný systém, CMS, content management systém.
GlobalOffice
Office housing, prenájom priestorov, registračné sídlo, virtuálne sídlo, poskytnutie virtuálnej adresy, sídlo spoločnosti
eQuark.sk
eQuark.sk - portál pre popularizáciu vedy, veda, technika, odborná literatúra, blogy, osobnosti vedy, fórum
eLearning.sk
komplexné poradenstvo v oblasti e-learningu
Global Services Slovakia
Informačné systémy, Web prezentácie, Sieťové technológie, IT Servis, Bezpečnosť IT, Školenia, Hardware, Software
Brigada.sk
portál pacovných príležitostí pre študentov a mladých ľudí

Viac