prihlásenie
 

Viete, čo je to domáca dialýza?

Viete, čo je to domáca dialýza?
Pre koho je dialýza určená a ako sa jej vyhnúť?
Dialýza ako taká je všeobecne známa. Jej cieľom, je dostať škodlivé látky z krvi, inak povedané, dialýza je určená na čistenie krvi.

Pre koho je dialýza určená a ako sa jej vyhnúť? 

Využívajú ju ľudia, ktorí trpia zlyhávaním obličiek a už sa dostali do horšieho štádia. Dĺžka ošetrenia trvá u každého rôzne. Určí sa to podľa nášho zdravotného stavu a má to na starosti kvalifikovaný lekár. Rovnako nám lekár určí aj to, koľkokrát za týždeň je potrebné aby sme sa dostavili do dialyzačného centra. 

 

Zlyhávanie obličiek nesmieme zľahčovať. Pacient býva v najhoršom prípade ohrozený na živote, za pomoci dialýzy, sa tomu snažíme vyhnúť.

 

Samozrejme ideálne je, aby sme sa ku dialýze ani nedopracovali. Najlepšia prevencia, je zavedenie zdravého životného štýlu, veľa pohybu zdravšie stravovanie. Zdravým životným štýlom nič nepokazíme a je možné, že sa vyhneme aj iným ochorenia, či prípadnej obezite.

 

Dialýza, je časovo veľmi náročná. Za prvé, v prípade že ju potrebujeme, musíme pravidelne dochádzať do dialyzačného centra. Keďže nie v každej domácnosti, je auto k dispozícii, môže to byť časovo veľmi náročné. Za druhé, dialýza je veľmi vyčerpávajúca a pacienti častokrát, nie sú schopní fungovať ešte na druhý deň. 

 

Vďaka Bohu máme možnosť domácej dialýzy. Doktori ju často krát z osobných dôvodov nespomínajú.  Domáca dialýza, sa vykonáva v domácom prostredí. Je výhodná v  prvom rade  preto, že ušetríme skutočne veľa času a je aj šetrnejšia pre organizmus. Do dialyzačného centra stačí prísť CCA raz za mesiac. 

 

Na vykonávanie domácej dialýzy, nám stačí trochu priestoru, odvahu a samozrejme zaškolenie od zdravotného personálu. Ten nás dôkladne naučí, ako postupovať. Doma musíme vytvoriť dostatok priestoru na dialyzačný monitor, lôžko  a ostatné vybavenie. Je dôležité, aby pri každom ošetrení bol pri nás aj niekto z blízkych. A to z dôvodu, ak by bolo nutné privolať pomoc. 

 

Pokiaľ budeme spolupracovať a spĺňať podmienky, je možné že nás lekár odporučí ako vhodného adepta, ktorému bude liečba za pomoci domácej dialýzy umožnená. Vďaka tomu bude pre nás jednoduchšie napríklad pracovať z domu, ale celkovo bude zvýšená kvalita nášho života.

Záver

Pokiaľ teda potrebujeme dialýzu znamená to, že náš zdravotný stav už nie je vo veľmi dobrom stave. Určite bude nutné, aby sme dodržiavali aj diétu. Tá sa odvíja od toho, v akom  štádiu zlyhávania, naše obličky sú. Odporúčania lekára, by sme mali dodržiavať na 100%, pokiaľ chceme, aby bola liečba účinná.

Najnovšie správy

Preeklampsia a čo robiť pri vysokom krvnom tlaku v tehotenstve?
vysoký krvný tlak v tehotenstve
27.11.2021
Vysoký tlak je stav, ktorý môže ohroziť aj budúce mamičky i bábätko. S vysokým krvným tlakom súvisí preeklampsia - ochorenie, ktoré postihuje ženy v tehotenstve. Našťastie je jednoduché vysoký tlak odhaliť a pri pravidelnom sledovaní zasiahnuť.
Mobbing a bossing
Šikana na pracovisku je reálna. Ako si s ňou poradiť?
13.11.2021 | www.brigada.sk
Šikana nie je problém iba základných alebo stredných škôl. Vyskytuje sa aj vo svete dospelých a vie pekne potrápiť. Spôsobuje dlhodobé a niekedy i doživotné problémy s psychickým a fyzickým zdravim. Šikana by sa nikdy nemala ignorovať!
Ako znížiť hladinu kyseliny močovej v krvi?
Znížte hladinu kyseliny močovej v krvi a vyhnite sa dne.
4.11.2021
Kyselina močová vzniká pri látkovej premene purínov, teda látky, ktorá je obsiahnutá v určitých potravinách. Pri zvýšenej konzumácií týchto produktov, nefunguje tak, ako by mala, čo má za následok jej zvýšenie hladiny v krvi. To môže spôsobiť zdravotné problémy vrátane choroby dna.
Vianoce volajú brigádnikov !
Hľadáš brigádu počas sviatkov? Vieme, kde ju nájdeš
3.11.2021 | www.brigada.sk/
Vianoce a sviatky sú skvelou príležitosťou na zarobenie pár eur navyše. Pokiaľ si sa našiel v situácií, kedy ti nebude vychádzať mesačný rozpočet spolu s nákupom darčekov, sme tu pre teba.
Ovládaš finančnú gramotnosť?
Rady pre začiatočníkov
12.10.2021 | www.brigada.sk
Finančná gramotnosť je schopnosť rozumne manipulovať so svojimi financiami. Ide o jednu z najzákladnejších znalostí do života, pretože sprostredkúva informácie o tom, ako manipulovať so svojou výplatou, ako šetriť a ako sa vyhnúť problémom s dlhmi.

 

Bratislava
Prevažne oblačno
16 °C
Košice
Mierny dážď
17 °C
Žilina
Polooblačno
19 °C
Trnava
Jasno
16 °C
Nitra
Zamračené
23 °C
B. Bystrica
Mierny dážď
13 °C
Trenčín
Jasno
15 °C
Prešov
Jasno
30 °C
 

Viac

Menej

 

USD dollar 1,13
JPY yen 128,82
CZK koruna 25,66
GBP libra 0,85
HUF forint 368,56
PLN zloty 4,71

BGN lev 1,96
DKK koruna 7,44
EEK kroon 15,65
LTL litas 3,45
LVL lats 0,70
RON new leu 4,95
SEK koruna 10,26
CHF franc 1,04
NOK koruna 10,16
HRK kuna 7,52
RUB rubla 84,97
TRY lira 13,76
AUD dollar 1,58
BRL real 6,33
CAD dollar 1,44
CNY renminbi 7,21
HKD dollar 8,80
IDR rupiah 16248,70
INR rupee 84,54
KRW won 1348,90
MXN peso 24,50
MYR ringgit 4,79
NZD dollar 1,65
PHP peso 57,00
SGD dollar 1,55
THB baht 38,01
ZAR rand 18,24
ILS 3,59
ISK 147,40

Viac

Menej

 

Príde opitý chlap domov. Uvidí ho jeho žena a vraví mu:
- Ty máš teda riadnu opicu.
On sa na ňu pozrie a odpovedá:
- Aspoň, že si sebakritická.


Viac

 

Chcete, aby na gymnáziách študovali len žiaci s priemerom lepším ako 1,5?
  1. 1. Áno (55.2%)
  2. 2. Nie (44.8%)

Všetky ankety

 

Globalshop.sk
Profesionálne riešenia pre Váš internetový obchod, B2B, B2C, e-commerce, e-shop, eshop
Globalweb.sk
Redakčný systém, CMS, content management systém.
GlobalOffice
Office housing, prenájom priestorov, registračné sídlo, virtuálne sídlo, poskytnutie virtuálnej adresy, sídlo spoločnosti
eQuark.sk
eQuark.sk - portál pre popularizáciu vedy, veda, technika, odborná literatúra, blogy, osobnosti vedy, fórum
eLearning.sk
komplexné poradenstvo v oblasti e-learningu
Global Services Slovakia
Informačné systémy, Web prezentácie, Sieťové technológie, IT Servis, Bezpečnosť IT, Školenia, Hardware, Software
Brigada.sk
portál pacovných príležitostí pre študentov a mladých ľudí

Viac