prihlásenie
 

Tipy, ako na odkladací a úložný priestor v malom priestore

Tipy, ako na odkladací a úložný priestor v malom priestore
Zmeňte sa na čarodejníkov a poďte s nami čarovať s priestorom. Tu je niekoľko tipov na praktické a štýlové riešenia.
17.3.2023 | vashome.sk
Ak meriate rozlohu svojho domova nie na stovky, ale iba na desiatky centimetrov, je jasné, že sa často musíte pasovať s výzvou, ako do miestnosti dostať dostatok úložných priestorov. Nie ste v tom jediní. Mnohí sa potýkajú s týmto problémom. Našťastie, existuje niekoľko spôsobov, ako vytvoriť aj v malých bytoch praktické odkladacie priestory.

Čalúnený nábytok s úložným priestorom

Ak plánujete kúpu novej sedačky, hľadajte sedaciu súpravu s úložným priestorom. Dnes už aj pohovky v sebe ukrývajú úložný priestor, ktorý sa vám v malom byte určite zíde. Odkladací priestor nájdete aj pod sedadlom mnohých kresiel a taburetov. 

 

Hoci prevláda trend, že v spálni by ste nemali mať žiadne rušivé prvky a predmety, ktoré tam nemajú čo robiť, v malej domácnosti jednoducho nie je priestor na takéto trendy. Čalúnená manželská posteľ ponúka kráľovský úložný priestor. Ak vo vašej spálni stojí posteľ na nožičkách bez úložného priestoru, skúste, či pod ňu dostanete praktické úložné boxy. 

 

Do detskej izby a do predsiene voľte zas lavicu s úložným priestorom. Úložné lavice sú praktické a pohodlné, detské lavice s úložným priestorom zas bývajú vo veselom dizajne.

Úložné boxy na drobnosti aj sezónne oblečenie

Nazrite do šatníka na chodbe. Nie je tam miesto na ďalšie police? Možno je dostatok miesta pod kabátmi, kde môžete šupnúť úložné boxy. Úložné boxy naplňte a poukladajte na vrch skrine, takto využijete prázdne miesto pod povalou. Výborný spôsob, ako skladovať sezónne oblečenie či športové náradie.

 

Úložné boxy a škatule vám pomôžu zorganizovať skrine, a to nielen tú šatníkovú. Ak v skrini nastolíte poriadok, budete prekvapení, koľko voľného miesta tam ešte máte. 

 

Malé veci, bielizeň, či dokonca topánky môžete poukladať do boxov a tie nastohovať na seba. Prípadne do nich odložte doplnky, ako sú opasky, šatky, šperky. Pre box nájdete miesto kdekoľvek, takto však uvoľníte zásuvku, ktorú môžete použiť na uloženie tričiek alebo pulóvrov.

 

Spoľahnite sa na úložné boxy aj v kuchyni. Označte ich štítkom, aby ste vedeli, čo v nich máte, a naukladajte ich na seba. Takto dokážete využiť celé vnútro kuchynských skriniek.

Komody, regály, stolíky

Komody sú perfektné riešenia na odloženie nielen oblečenia, ale aj kníh, pracovných dokumentov, elektroniky a veľa iného. Využite v byte každý centimeter, každý voľný kút. Ak neviete zohnať komodu vo vyhovujúcich rozmeroch, dajte si vyrobiť komodu na mieru.

 

Ak sa vám komoda zdá príliš robustná, voľte otvorené regály. Najlepšie sú tie na kolieskach, ktoré viete v prípade potreby odsunúť. Regál je výborný odkladací priestor aj nad pracovný stôl.

 

Keď už spomíname stolíky, odkladací priestor môže ukrývať aj samotný písací stôl, či dokonca konferenčný stolík. 

Políc nikde nie je dosť

Poobzerajte sa po svojej domácnosti a pouvažujte, kde všade by ste mohli zavesiť police či policové regály. Využite aj priestor nad dverami. Získate ďalší odkladací priestor, ktorý nijake nebude zasahovať do priestoru a obmedzovať v pohybe.

 

Dnes je možné kúpiť policový systém v moderných dizajnoch, nemusíte sa obávať, že police budú v interiéri ako päsť na oko. 

 

Praktické riešenie je umiestniť police nad sedením v obývačke. Napríklad nad pohovku s úložným priestorom. Takto budete mať otvorený odkladací priestor, v ktorom môžete vystaviť knihy alebo fotografie, a úložný priestor ukrytý v pohovke, napr. na sezónne oblečenie.

Praktické tipy

Úložný priestor si môžete vytvoriť aj tam, kde by to nikto nečakal. Buďte kreatívni a doplňte svoj domov maličkosťami, ktoré vám zjednodušia bývanie. Čo poviete napríklad na závesný systém v kuchyni, na ktorý môžete povesiť hrnce či kuchynské náčinie?

 

Na zavesenie využite aj vnútornú stranu dverí skríň a skriniek. Stačí zopár háčikov alebo nejaký vešiakový systém. Rôzne košíky potom môžete použiť na odkladanie malých predmetov, ktoré by inak zaplnili miestnosť. Skúste napríklad v kúpeľni takto ukryť sušič vlasov alebo žehličku.

 

Perfektným riešením je tiež zdvihnutá podlaha, v ktorej vytvoríte funkčný odkladací priestor. Takýto priestor môžete získať aj v kúpeľni. Dajte si z odolného materiálu vyrobiť úzku skrinku, ktorá bude oddeľovať sprchový kút od zvyšku kúpeľne. 

 

TIP: Poznáte stavebné puzdro pre posuvné dvere, ktoré šetrí priestor?

Malý neznamená minimalistický

Viete, čo je minimalizmus? Minimalistický štýl bývania je pravý opak toho, k čomu vás donúti konzumný život v malom panelákovom byte. Tí, čo bývajú minimalisticky, majú svoj domov vybavený iba tým najnutnejším.

 

Myšlienka minimalizmu spočíva v tom, nemať okolo seba veci, ktoré nepotrebujete. Často sa obklopujete vecami, ktoré vám buď niečo pripomínajú, alebo sa vám kedysi zdali praktické. Takéto hromadenie predmetov vás potom núti uvažovať nad ďalšími a ďalšími odkladacími priestormi, až si jedného dňa uvedomíte, že sa vo vlastnom byte nemáte kam pohnúť. 

 

Samozrejme, je rozdiel, či v domácnosti žijete single, s partnerom alebo niekoľko členná rodina. Niekedy, aj keby ste ako chceli, nemáte priestor na redukciu svojich vecí. Potrebujete sa obliekať, deti sa potrebujú vzdelávať, potrebujete variť, tiež je fajn, keď máte nejaké záľuby alebo sa venujete športom.

 

Skúste sa však zamyslieť, či to všetko okolo vás skutočne potrebujete. Zbavte sa všetkého, k čomu vás viažu sentimentálne pocity. Darujte to. Možno tým urobíte radosť niekomu inému. 


Zoznámte sa s minimalistickým bývaním a inšpirujte sa, ako na minimalizmus. 

 

Ako maximalizovať úložný priestor v malom byte? Hľadajte spôsoby ako začleniť odkladacie riešenia do miestnosti bez toho, aby ste nábytkom zastavali ďalšiu plochu. Napríklad pod konzolový stolík v predsieni umiestnite úložné koše. Na police premeňte parapety okien. Úzke priestory za skriňou, medzi skrinkou a chladničkou, medzi práčkou a sušičkou vyplňte úzkymi regálmi na kolieskach. 

 

Ak sa pustíte do reorganizácie vášho bývania, v prvom rade si uvedomte, čo skutočne potrebujete, a čo viete oželieť. S množstvom všakovakých úložných systémom totiž ide ruka v ruke náročnejšie upratovanie. Aj tu platí, menej je viac. 

 

Eva Dedinská, Špecialista na optimalizáciu webov – Naučte sa, ako nastaviť základné SEO on page faktory na svojom webe

Najnovšie správy

Viete, prečo sa oplatí pravidelne čistiť svoje auto?
Ako a prečo na čistenie auta
24.7.2023 | gafaauto.cz
Vlastniť automobil prináša mnoho výhod, ale zároveň vyžaduje určitú starostlivosť a údržbu. Jedným z najdôležitejších aspektov starostlivosti o svoje vozidlo je pravidelné čistenie a umývanie. Mnohí ľudia si však neuvedomujú, aké výhody prináša tento jednoduchý, no dôležitý úkon.
Základné zásady bezpečného posilňovania
Uvažujete nad silovým tréningom? V tomto článku si povieme o základných zásadách bezpečného posilňovania. Jednu z nich spomenieme hneď v úvode.
9.7.2023 | protein.sk
Hneď na začiatku je potrebné si uvedomiť, že posilňovanie chce dobrý plán a disciplínu. Vaše ciele v oblasti fitness totiž nedosiahnete jednorazovým zdvíhaním činiek, ani kľukovaním do úmoru. Dobrý plán vás dokáže motivovať. Viete si sledovať svoje kroky a dosiahnuté úspechy. Je to tiež skvelá pomôcka, ako správne striedať dni fitness s dňami odpočinku.
Viete, ako udržať v detskej izbe poriadok?
Detská izba je zvyčajne tá miestnosť, na ktorej rýchlo zatvárate dvere, keď u vás zazvoní nečakaná návšteva. Nikto predsa nemusí vidieť ten neporiadok. Prečo sa v detskej izbe tak ťažko poriadok udržiava? Čo môžete urobiť?
26.4.2023
Mnoho rodičov trápi otázka, kedy je vhodný čas na to, aby do upratovania zapojili svoje deti. Neexistuje univerzálna odpoveď. Každé dieťa je iné, každé inak vníma veci okolo seba. Niektoré deti sa jednoducho cítia lepšie v chaotickej spálni. Iné takto prejavujú svoju nezávislosť. Existuje však zopár šikovných trikov, ktoré vám pomôžu premeniť miestnosť na izbu, nie na skladisko.
Výhody a nevýhody poskytujú jednotlivé materiály nábytku
Drevo, ratan, kov či drevotrieska
22.3.2023 | bilynabytek.cz
Nábytok je zariadenie miestnosti, najmä bytu, ktorého primárnou funkciou je sedenie, ležanie, ale môže slúžiť aj ako úložný priestor. Každému priestoru, do ktorého vstúpime dodáva jedinečnosť a vytvára v ňom určitú atmosféru. Jeho dôležitou vlastnosťou je materiál, z ktorého je vyrobený. V článku prinášame výhody a nevýhody jednotlivých materiálov.
Viete, na čo si dať pozor pri prenájme auta v zahraničí?
Prenájom auta v zahraničí - všetko, čo potrebujete vedieť
13.3.2023 | altima.sk
Jedným z najrýchlejších spôsobov, ako spoznať cudziu krajinu, je práve na kolesách. Ak ste však pricestovali letecky a chcete svoje cestovanie urobiť v zahraničí efektívne a pohodlné, riešením je práve prenájom auta. Napriek tomu, môže prenájom auta v zahraničí byť stresujúcim zážitkom, ak neviete, ako na to a na čo si dať pozor.

 

Bratislava
Prevažne oblačno
16 °C
Košice
Mierny dážď
17 °C
Žilina
Polooblačno
19 °C
Trnava
Jasno
16 °C
Nitra
Zamračené
23 °C
B. Bystrica
Mierny dážď
13 °C
Trenčín
Jasno
15 °C
Prešov
Jasno
30 °C
 

Viac

Menej

 

USD dollar 0,99
JPY yen 142,66
CZK koruna 24,64
GBP libra 0,87
HUF forint 405,10
PLN zloty 4,75

BGN lev 1,96
DKK koruna 7,44
EEK kroon 15,65
LTL litas 3,45
LVL lats 0,70
RON new leu 4,94
SEK koruna 10,92
CHF franc 0,95
NOK koruna 10,29
HRK kuna 7,52
RUB rubla 117,20
TRY lira 18,15
AUD dollar 1,49
BRL real 5,09
CAD dollar 1,33
CNY renminbi 6,98
HKD dollar 7,78
IDR rupiah 14866,30
INR rupee 79,16
KRW won 1381,38
MXN peso 19,78
MYR ringgit 4,51
NZD dollar 1,68
PHP peso 57,29
SGD dollar 1,40
THB baht 36,79
ZAR rand 17,49
ILS 3,43
ISK 140,30

Viac

Menej

 

Jožko sa sťažuje kamarátovi:"Predstav si, manželka mi kúpila na narodeniny CD aj keď vie, že nemáme doma CD prehrávač. Aby som sa jej pomstil kúpil som jej podprsenku!


Viac

 

 

Globalshop.sk
Profesionálne riešenia pre Váš internetový obchod, B2B, B2C, e-commerce, e-shop, eshop
Globalweb.sk
Redakčný systém, CMS, content management systém.
GlobalOffice
Office housing, prenájom priestorov, registračné sídlo, virtuálne sídlo, poskytnutie virtuálnej adresy, sídlo spoločnosti
eQuark.sk
eQuark.sk - portál pre popularizáciu vedy, veda, technika, odborná literatúra, blogy, osobnosti vedy, fórum
eLearning.sk
komplexné poradenstvo v oblasti e-learningu
Global Services Slovakia
Informačné systémy, Web prezentácie, Sieťové technológie, IT Servis, Bezpečnosť IT, Školenia, Hardware, Software
Brigada.sk
portál pacovných príležitostí pre študentov a mladých ľudí

Viac