prihlásenie
 

Prečo sú trojkári v živote úspešnejší než jednotkári?

Prečo sú trojkári v živote úspešnejší než jednotkári?
Sú trojky lepšia známka než jednotka?
28.10.2020 | www.brigada.sk/
Nie je možné mať za celé roky povinnej školskej dochádzky samé jednotky – existujú však žiaci, ktorí sa veľmi snažia dosahovať, čo najlepších výsledkov, teda jednotiek. Potom je tu druhá skupina : trojkári, žiaci, ktorí sa učia- priemerne? Vôbec to tak nie je!

Povinná školská dochádzka sa na našom území uzákonila už v 18. storočí. Školstvo sa od tej doby veľmi zmenilo a naďalej sa mení. Stále sa premýšľa nad tým, akým štýlom by sa spôsoby výučby mohli vylepšiť a tak viac prispievať do vzdelania a budúcnosti svojich žiakov. Jednou z veľmi diskutovaných tém je napríklad téma známkovania – je tento spôsob hodnotenia žiakov dobrý a dostatočný? Každopádne, u nás je známkovanie stále rovnaké, aspoň tak ako aj u našich rodičov: jednotka ako najlepšia známka a päťka ako najhoršia – a čo trojka? 

Hovorí sa, že trojkári v živote bývajú častokrát úspešnejší než jednotkári. Prečo to tak je a ako sa od nich líšia? 

 

Učia sa pre seba, nie pre známky 

Trojkári nepotrebujú byť súčasťou davu , väčšinou je u nich známe, že sa riadia vlastnou hlavou. Veľmi skoro si uvedomujú, že sa neučia preto aby dostali vyznamenanie alebo aby im rodičia kupili zmrzlinu za odmenu, ale preto lebo to jedného dňa budú potrebovať. 

 

Uvedomujú si , že existujú rôzne formy učenia

V škole sa síce môže zdať, že majú priemerné známky, avšak oni dobre vedia, že škola nie je jediné miesto, kde sa môžu vzdelávať. Napríklad online kurzy, knihy a podobné pomôcky dokážu naučiť podobne. 

 

Nevedia úplne všetko 

Nikto na svete nevie úplne všetko. Trojkári patria medzi uvedomelých študentov, ktorý vedia, že nie je potreba sa zbytočne premáhať a učiť sa všetko naspamäť, pretože : 

-ak sa všetko nabifľuješ, o hodinu si z toho nebudeš pamätať ani ň

-zbytočne stratíš potrebnú energiu pre svoje vlastné záujmy

 

Takýto ľudia veľmi dobre vedia, že oni sami to síce ovládať nemusia, ale ľudia, ktorých sa dá najať áno. Henry Ford sa o tom vyjadruje takto: 

“Dovoľte, aby som vám pripomenul, že na stole mám rad elektrických tlačidiel a stlačením toho pravého môžem privolať svojich pomocníkov, ktorí dokážu odpovedať na akúkoľvek otázku týkajúcu sa podnikania, ktorému venujem väčšinu mojich snáh. Teraz mi láskavo povedzte, prečo by som mal zahlcovať svoju myseľ všeobecnými vedomosťami za účelom byť schopný odpovedať na otázky, keď mám okolo seba ľudí, ktorí sú schopní poskytnúť mi akékoľvek znalosti, o aké požiadam?”

 

 

Sny vs. Škola

Inovátori a kreatívci, ľudia, ktorý potrebujú veľmi veľa fantázie a vynaliezavosti. K svojim inšpiráciám sa mnohokrát nedostávajú ľahko, ale jednou overenou cestou, ktorú si osvoja už v mladom veku sú pre nich sny. Pomocou snov si dokážu vizualizovať svoje nové projekty alebo nápady – tiež sa dajú rozvíjať napríklad pomocou čítania, kreslenia ...

 

Trojkári nemusia byť ihneď chápaní ako tí menej zdatní študenti – vôbec to tak nie je. V skratke, uvedomujú si cennosť času, ktorý majú – či už na to aby predviedli čo dokážu alebo aby dostatočne dobre vymysleli, čo svetu môžu dať. Z nie najúspešnejších žiakov sa pomocou vytrvalosti, kreatívnemu mysleniu a vlastnej hlavy napokon môžu stať hlavou dobrej firmy. Takže : nikdy nepodceňuj trojkára!

Najnovšie správy

Preeklampsia a čo robiť pri vysokom krvnom tlaku v tehotenstve?
vysoký krvný tlak v tehotenstve
27.11.2021
Vysoký tlak je stav, ktorý môže ohroziť aj budúce mamičky i bábätko. S vysokým krvným tlakom súvisí preeklampsia - ochorenie, ktoré postihuje ženy v tehotenstve. Našťastie je jednoduché vysoký tlak odhaliť a pri pravidelnom sledovaní zasiahnuť.
Mobbing a bossing
Šikana na pracovisku je reálna. Ako si s ňou poradiť?
13.11.2021 | www.brigada.sk
Šikana nie je problém iba základných alebo stredných škôl. Vyskytuje sa aj vo svete dospelých a vie pekne potrápiť. Spôsobuje dlhodobé a niekedy i doživotné problémy s psychickým a fyzickým zdravim. Šikana by sa nikdy nemala ignorovať!
Ako znížiť hladinu kyseliny močovej v krvi?
Znížte hladinu kyseliny močovej v krvi a vyhnite sa dne.
4.11.2021
Kyselina močová vzniká pri látkovej premene purínov, teda látky, ktorá je obsiahnutá v určitých potravinách. Pri zvýšenej konzumácií týchto produktov, nefunguje tak, ako by mala, čo má za následok jej zvýšenie hladiny v krvi. To môže spôsobiť zdravotné problémy vrátane choroby dna.
Vianoce volajú brigádnikov !
Hľadáš brigádu počas sviatkov? Vieme, kde ju nájdeš
3.11.2021 | www.brigada.sk/
Vianoce a sviatky sú skvelou príležitosťou na zarobenie pár eur navyše. Pokiaľ si sa našiel v situácií, kedy ti nebude vychádzať mesačný rozpočet spolu s nákupom darčekov, sme tu pre teba.
Ovládaš finančnú gramotnosť?
Rady pre začiatočníkov
12.10.2021 | www.brigada.sk
Finančná gramotnosť je schopnosť rozumne manipulovať so svojimi financiami. Ide o jednu z najzákladnejších znalostí do života, pretože sprostredkúva informácie o tom, ako manipulovať so svojou výplatou, ako šetriť a ako sa vyhnúť problémom s dlhmi.

 

Bratislava
Prevažne oblačno
16 °C
Košice
Mierny dážď
17 °C
Žilina
Polooblačno
19 °C
Trnava
Jasno
16 °C
Nitra
Zamračené
23 °C
B. Bystrica
Mierny dážď
13 °C
Trenčín
Jasno
15 °C
Prešov
Jasno
30 °C
 

Viac

Menej

 

USD dollar 1,13
JPY yen 128,82
CZK koruna 25,66
GBP libra 0,85
HUF forint 368,56
PLN zloty 4,71

BGN lev 1,96
DKK koruna 7,44
EEK kroon 15,65
LTL litas 3,45
LVL lats 0,70
RON new leu 4,95
SEK koruna 10,26
CHF franc 1,04
NOK koruna 10,16
HRK kuna 7,52
RUB rubla 84,97
TRY lira 13,76
AUD dollar 1,58
BRL real 6,33
CAD dollar 1,44
CNY renminbi 7,21
HKD dollar 8,80
IDR rupiah 16248,70
INR rupee 84,54
KRW won 1348,90
MXN peso 24,50
MYR ringgit 4,79
NZD dollar 1,65
PHP peso 57,00
SGD dollar 1,55
THB baht 38,01
ZAR rand 18,24
ILS 3,59
ISK 147,40

Viac

Menej

 

Inzerát: Kúpim videonahrávky, kde naši hokejisti aspoň raz vyhrajú.
Značka: To sa často nevidí!


Viac

 

 

Globalshop.sk
Profesionálne riešenia pre Váš internetový obchod, B2B, B2C, e-commerce, e-shop, eshop
Globalweb.sk
Redakčný systém, CMS, content management systém.
GlobalOffice
Office housing, prenájom priestorov, registračné sídlo, virtuálne sídlo, poskytnutie virtuálnej adresy, sídlo spoločnosti
eQuark.sk
eQuark.sk - portál pre popularizáciu vedy, veda, technika, odborná literatúra, blogy, osobnosti vedy, fórum
eLearning.sk
komplexné poradenstvo v oblasti e-learningu
Global Services Slovakia
Informačné systémy, Web prezentácie, Sieťové technológie, IT Servis, Bezpečnosť IT, Školenia, Hardware, Software
Brigada.sk
portál pacovných príležitostí pre študentov a mladých ľudí

Viac