prihlásenie
 

Praktické rady, ako si zútulniť svoju spálňu

Praktické rady, ako si zútulniť svoju spálňu
Spálňa a krásne sny
20.11.2020 | www.mdum.cz
Najčastejšie využívaná miestnosť v dome je spálňa. Práve preto by sme si mali pri jej zariadzovaní dať najviac záležať.

Spálňa patrí medzi jednu z miestností, ktorá nám poskytuje útočisko či už po práci, keď si chceme oddýchnuť alebo po náročných dňoch, keď len tak chceme relaxovať a myslíme na spánok. Niekedy sa stane, že máme pocit, že našej spálni niečo chýba.

Dôležité je nezabudnúť na koberce

Aj, keď sa hovorí, že v miestnosti, kde trávime najviac času sa vyskytuje najviac prachu sa neodporúča nechať podlahu bez koberca.

 

Práve koberec aj keď je menší u nás navodí pocit tepla v miestnosti. Keď sa ráno budeme prebúdzať a nevstúpime na chladnú podlahu, ale na mäkký teplý koberec. Pri výbere koberca je vhodné si celú miestnosť premerať či už posteľ alebo všetok nábytok, ktorí máme v spálni.

 

Ak chceme do spálne kvalitný koberec musíme byť určite pripravený na to, že si priplatíme. Možno niekomu bude trvať omnoho dlhšie, kým si vyberie ten správny koberec po akom túži, ale to vôbec nevadí, predsa je dôležité myslieť aj na kvalitu.

Umiestniť kvetináče a kvety

Netreba to, ale určite preháňať s kvetmi. Kvety nám síce oživia miestnosť, zútulnia - avšak pri vchode do našej spálne nemôžme mať pocit, že sme vošli do botanickej záhrady.

 

Zopár orchideí alebo levandúľ vôbec nezaškodí.

 

Dokonca kvety zachytávajú nejaké čiastočky prachu a dokonca regulujú a čistia ovzdušie. Je dobré si do spálne vybrať nenáročnú rastlinku. 

Doplnky do spálne treba vyberať väčšinou v prírodných farbách

V spálni by sa určite nemali vyskytovať rušivé a agresívne farby. Odporúča sa od množstva odborníkov si spálňu zariaďovať v prírodných farbách. Steny by sa mali väčšinou maľovať na bielo, ale pokojne si, každý môže vybrať farbu aká sa mu páči, avšak farba, ktorá nebude pôsobiť na nás agresívne, nakoľko v spálni relaxujeme zaspávame.

 

V súčasnosti sa na internete dá nájsť množstvospálňových zostav, ktoré sa nám budú páčiť. Treba zvážiť aká veľká je spálňa a, čo všetko si tam môžeme dovoliť dať. Aby nebola zbytočne preplnená rôznymi kusmi nábytku. 

 

Ak je spálňa dosť veľká, tak si môže každá žena v spálni vytvoriť svoj vlastný kútik, do ktorého si zakomponuje toaletný stolík, na ktorom sa bude môcť každý deň skrášľovať. Internet ponúka množstvo inšpirácií.

 

Naopak si niektorí muži dokonca rady v izbe zahrajú aj na gitaru alebo iný hudobný nástroj. Takže ak je veľký priestor v spálni môžeme si tam aj zakomponovať kútik, v ktorom sa budeme realizovať a učiť sa nové veci a rôzne gitarové kurzy.

 

Niektorí z nás dokonca považujú hranie na hudobné nástroje ako nejaký druh relaxu. Všetko záleží na nás, čo sa nám páči a v čom sa cítime dobre a útulne.

Miestnosť oživiť novými obrazmi

Spálňa sa dá skrášliť aj keď si doplníme na fádne steny obrazy, ktoré miestnosť opticky zväčšia a príjemne ju zútulnia. Pri výbere obrazov, treba určite zohľadniť nielen farby, ale aj motív obrazu.

 

Určite netreba kombinovať rôzne druhy rámov alebo motívov. Nepôsobilo by to určite vkusne. Ak si chceme príjemne zútulniť spálňu je vhodné sa určite inšpirovať rôznymi radami, ktoré každý z nás nájde na internete.

Najnovšie správy

Preeklampsia a čo robiť pri vysokom krvnom tlaku v tehotenstve?
vysoký krvný tlak v tehotenstve
27.11.2021
Vysoký tlak je stav, ktorý môže ohroziť aj budúce mamičky i bábätko. S vysokým krvným tlakom súvisí preeklampsia - ochorenie, ktoré postihuje ženy v tehotenstve. Našťastie je jednoduché vysoký tlak odhaliť a pri pravidelnom sledovaní zasiahnuť.
Mobbing a bossing
Šikana na pracovisku je reálna. Ako si s ňou poradiť?
13.11.2021 | www.brigada.sk
Šikana nie je problém iba základných alebo stredných škôl. Vyskytuje sa aj vo svete dospelých a vie pekne potrápiť. Spôsobuje dlhodobé a niekedy i doživotné problémy s psychickým a fyzickým zdravim. Šikana by sa nikdy nemala ignorovať!
Ako znížiť hladinu kyseliny močovej v krvi?
Znížte hladinu kyseliny močovej v krvi a vyhnite sa dne.
4.11.2021
Kyselina močová vzniká pri látkovej premene purínov, teda látky, ktorá je obsiahnutá v určitých potravinách. Pri zvýšenej konzumácií týchto produktov, nefunguje tak, ako by mala, čo má za následok jej zvýšenie hladiny v krvi. To môže spôsobiť zdravotné problémy vrátane choroby dna.
Vianoce volajú brigádnikov !
Hľadáš brigádu počas sviatkov? Vieme, kde ju nájdeš
3.11.2021 | www.brigada.sk/
Vianoce a sviatky sú skvelou príležitosťou na zarobenie pár eur navyše. Pokiaľ si sa našiel v situácií, kedy ti nebude vychádzať mesačný rozpočet spolu s nákupom darčekov, sme tu pre teba.
Ovládaš finančnú gramotnosť?
Rady pre začiatočníkov
12.10.2021 | www.brigada.sk
Finančná gramotnosť je schopnosť rozumne manipulovať so svojimi financiami. Ide o jednu z najzákladnejších znalostí do života, pretože sprostredkúva informácie o tom, ako manipulovať so svojou výplatou, ako šetriť a ako sa vyhnúť problémom s dlhmi.

 

Bratislava
Prevažne oblačno
16 °C
Košice
Mierny dážď
17 °C
Žilina
Polooblačno
19 °C
Trnava
Jasno
16 °C
Nitra
Zamračené
23 °C
B. Bystrica
Mierny dážď
13 °C
Trenčín
Jasno
15 °C
Prešov
Jasno
30 °C
 

Viac

Menej

 

USD dollar 1,13
JPY yen 128,82
CZK koruna 25,66
GBP libra 0,85
HUF forint 368,56
PLN zloty 4,71

BGN lev 1,96
DKK koruna 7,44
EEK kroon 15,65
LTL litas 3,45
LVL lats 0,70
RON new leu 4,95
SEK koruna 10,26
CHF franc 1,04
NOK koruna 10,16
HRK kuna 7,52
RUB rubla 84,97
TRY lira 13,76
AUD dollar 1,58
BRL real 6,33
CAD dollar 1,44
CNY renminbi 7,21
HKD dollar 8,80
IDR rupiah 16248,70
INR rupee 84,54
KRW won 1348,90
MXN peso 24,50
MYR ringgit 4,79
NZD dollar 1,65
PHP peso 57,00
SGD dollar 1,55
THB baht 38,01
ZAR rand 18,24
ILS 3,59
ISK 147,40

Viac

Menej

 

Príde starká do predajne s mäsom a pýta sa predavača:
- Prosím vás, ten mozog je čerstvý?
- Že váhate, - hovorí predavač, - ešte ráno lúštil krížovku!


Viac

 

 

Globalshop.sk
Profesionálne riešenia pre Váš internetový obchod, B2B, B2C, e-commerce, e-shop, eshop
Globalweb.sk
Redakčný systém, CMS, content management systém.
GlobalOffice
Office housing, prenájom priestorov, registračné sídlo, virtuálne sídlo, poskytnutie virtuálnej adresy, sídlo spoločnosti
eQuark.sk
eQuark.sk - portál pre popularizáciu vedy, veda, technika, odborná literatúra, blogy, osobnosti vedy, fórum
eLearning.sk
komplexné poradenstvo v oblasti e-learningu
Global Services Slovakia
Informačné systémy, Web prezentácie, Sieťové technológie, IT Servis, Bezpečnosť IT, Školenia, Hardware, Software
Brigada.sk
portál pacovných príležitostí pre študentov a mladých ľudí

Viac