prihlásenie
 

Praktické rady, ako si zútulniť svoju spálňu

Praktické rady, ako si zútulniť svoju spálňu
Spálňa a krásne sny
20.11.2020 | www.mdum.cz
Najčastejšie využívaná miestnosť v dome je spálňa. Práve preto by sme si mali pri jej zariadzovaní dať najviac záležať.

Spálňa patrí medzi jednu z miestností, ktorá nám poskytuje útočisko či už po práci, keď si chceme oddýchnuť alebo po náročných dňoch, keď len tak chceme relaxovať a myslíme na spánok. Niekedy sa stane, že máme pocit, že našej spálni niečo chýba.

Dôležité je nezabudnúť na koberce

Aj, keď sa hovorí, že v miestnosti, kde trávime najviac času sa vyskytuje najviac prachu sa neodporúča nechať podlahu bez koberca.

 

Práve koberec aj keď je menší u nás navodí pocit tepla v miestnosti. Keď sa ráno budeme prebúdzať a nevstúpime na chladnú podlahu, ale na mäkký teplý koberec. Pri výbere koberca je vhodné si celú miestnosť premerať či už posteľ alebo všetok nábytok, ktorí máme v spálni.

 

Ak chceme do spálne kvalitný koberec musíme byť určite pripravený na to, že si priplatíme. Možno niekomu bude trvať omnoho dlhšie, kým si vyberie ten správny koberec po akom túži, ale to vôbec nevadí, predsa je dôležité myslieť aj na kvalitu.

Umiestniť kvetináče a kvety

Netreba to, ale určite preháňať s kvetmi. Kvety nám síce oživia miestnosť, zútulnia - avšak pri vchode do našej spálne nemôžme mať pocit, že sme vošli do botanickej záhrady.

 

Zopár orchideí alebo levandúľ vôbec nezaškodí.

 

Dokonca kvety zachytávajú nejaké čiastočky prachu a dokonca regulujú a čistia ovzdušie. Je dobré si do spálne vybrať nenáročnú rastlinku. 

Doplnky do spálne treba vyberať väčšinou v prírodných farbách

V spálni by sa určite nemali vyskytovať rušivé a agresívne farby. Odporúča sa od množstva odborníkov si spálňu zariaďovať v prírodných farbách. Steny by sa mali väčšinou maľovať na bielo, ale pokojne si, každý môže vybrať farbu aká sa mu páči, avšak farba, ktorá nebude pôsobiť na nás agresívne, nakoľko v spálni relaxujeme zaspávame.

 

V súčasnosti sa na internete dá nájsť množstvospálňových zostav, ktoré sa nám budú páčiť. Treba zvážiť aká veľká je spálňa a, čo všetko si tam môžeme dovoliť dať. Aby nebola zbytočne preplnená rôznymi kusmi nábytku. 

 

Ak je spálňa dosť veľká, tak si môže každá žena v spálni vytvoriť svoj vlastný kútik, do ktorého si zakomponuje toaletný stolík, na ktorom sa bude môcť každý deň skrášľovať. Internet ponúka množstvo inšpirácií.

 

Naopak si niektorí muži dokonca rady v izbe zahrajú aj na gitaru alebo iný hudobný nástroj. Takže ak je veľký priestor v spálni môžeme si tam aj zakomponovať kútik, v ktorom sa budeme realizovať a učiť sa nové veci a rôzne gitarové kurzy.

 

Niektorí z nás dokonca považujú hranie na hudobné nástroje ako nejaký druh relaxu. Všetko záleží na nás, čo sa nám páči a v čom sa cítime dobre a útulne.

Miestnosť oživiť novými obrazmi

Spálňa sa dá skrášliť aj keď si doplníme na fádne steny obrazy, ktoré miestnosť opticky zväčšia a príjemne ju zútulnia. Pri výbere obrazov, treba určite zohľadniť nielen farby, ale aj motív obrazu.

 

Určite netreba kombinovať rôzne druhy rámov alebo motívov. Nepôsobilo by to určite vkusne. Ak si chceme príjemne zútulniť spálňu je vhodné sa určite inšpirovať rôznymi radami, ktoré každý z nás nájde na internete.

Najnovšie správy

Ako môže hlasná hudba poškodiť sluch?
Hlasná hudba a vaše uši: Ako chrániť svoj sluch pred neviditeľným nepriateľom
12.12.2023 | gafaauto.cz
Povedomie o dopade hluku a hlasnej hudby na naše zdravie je mimoriadne dôležité. V dnešnej dobe sme neustále obklopení rôznymi zdrojmi zvuku, ktoré môžu mať významný vplyv na kvalitu nášho sluchu. V nasledujúcich odsekoch sa dozviete, ako sluch funguje, aké sú riziká spojené s hlasnou hudbou a hlukom a ako môžete chrániť svoj sluch, aby ste si užívali zvuky života bez obáv o poškodenie tohto krehkého zmyslu.
Znáte základné princípy zdravého stravovania?
Čo si ale predstaviť pod pojmom zdravá strava alebo zdravé stravovanie? A prečo je vôbec dôležité?
12.10.2023 | domacadialyza.sk
Zdravá strava by nemala byť témou len športovcov alebo chorých ľudí. Mať vyvážené jedlo by malo byť prioritou každého z nás, aby sme sa dobre cítili, boli plní energie a lepšie rozumeli nášmu telu.
Viete, prečo sa oplatí pravidelne čistiť svoje auto?
Ako a prečo na čistenie auta
24.7.2023 | gafaauto.cz
Vlastniť automobil prináša mnoho výhod, ale zároveň vyžaduje určitú starostlivosť a údržbu. Jedným z najdôležitejších aspektov starostlivosti o svoje vozidlo je pravidelné čistenie a umývanie. Mnohí ľudia si však neuvedomujú, aké výhody prináša tento jednoduchý, no dôležitý úkon.
Základné zásady bezpečného posilňovania
Uvažujete nad silovým tréningom? V tomto článku si povieme o základných zásadách bezpečného posilňovania. Jednu z nich spomenieme hneď v úvode.
9.7.2023 | protein.sk
Hneď na začiatku je potrebné si uvedomiť, že posilňovanie chce dobrý plán a disciplínu. Vaše ciele v oblasti fitness totiž nedosiahnete jednorazovým zdvíhaním činiek, ani kľukovaním do úmoru. Dobrý plán vás dokáže motivovať. Viete si sledovať svoje kroky a dosiahnuté úspechy. Je to tiež skvelá pomôcka, ako správne striedať dni fitness s dňami odpočinku.
Viete, ako udržať v detskej izbe poriadok?
Detská izba je zvyčajne tá miestnosť, na ktorej rýchlo zatvárate dvere, keď u vás zazvoní nečakaná návšteva. Nikto predsa nemusí vidieť ten neporiadok. Prečo sa v detskej izbe tak ťažko poriadok udržiava? Čo môžete urobiť?
26.4.2023
Mnoho rodičov trápi otázka, kedy je vhodný čas na to, aby do upratovania zapojili svoje deti. Neexistuje univerzálna odpoveď. Každé dieťa je iné, každé inak vníma veci okolo seba. Niektoré deti sa jednoducho cítia lepšie v chaotickej spálni. Iné takto prejavujú svoju nezávislosť. Existuje však zopár šikovných trikov, ktoré vám pomôžu premeniť miestnosť na izbu, nie na skladisko.

 

Bratislava
Prevažne oblačno
16 °C
Košice
Mierny dážď
17 °C
Žilina
Polooblačno
19 °C
Trnava
Jasno
16 °C
Nitra
Zamračené
23 °C
B. Bystrica
Mierny dážď
13 °C
Trenčín
Jasno
15 °C
Prešov
Jasno
30 °C
 

Viac

Menej

 

USD dollar 0,99
JPY yen 142,66
CZK koruna 24,64
GBP libra 0,87
HUF forint 405,10
PLN zloty 4,75

BGN lev 1,96
DKK koruna 7,44
EEK kroon 15,65
LTL litas 3,45
LVL lats 0,70
RON new leu 4,94
SEK koruna 10,92
CHF franc 0,95
NOK koruna 10,29
HRK kuna 7,52
RUB rubla 117,20
TRY lira 18,15
AUD dollar 1,49
BRL real 5,09
CAD dollar 1,33
CNY renminbi 6,98
HKD dollar 7,78
IDR rupiah 14866,30
INR rupee 79,16
KRW won 1381,38
MXN peso 19,78
MYR ringgit 4,51
NZD dollar 1,68
PHP peso 57,29
SGD dollar 1,40
THB baht 36,79
ZAR rand 17,49
ILS 3,43
ISK 140,30

Viac

Menej

 

Dva králiky prenasledovala svorka vlkov. Podarilo sa im utiecť do nepreniknuteľnej húštiny, a keď si trochu vydýchli, vraví jeden druhému:
- Myslíš, že bude lepšie utekať ďalej, alebo počkať, kým získame početnú prevahu?


Viac

 

 

Globalshop.sk
Profesionálne riešenia pre Váš internetový obchod, B2B, B2C, e-commerce, e-shop, eshop
Globalweb.sk
Redakčný systém, CMS, content management systém.
GlobalOffice
Office housing, prenájom priestorov, registračné sídlo, virtuálne sídlo, poskytnutie virtuálnej adresy, sídlo spoločnosti
eQuark.sk
eQuark.sk - portál pre popularizáciu vedy, veda, technika, odborná literatúra, blogy, osobnosti vedy, fórum
eLearning.sk
komplexné poradenstvo v oblasti e-learningu
Global Services Slovakia
Informačné systémy, Web prezentácie, Sieťové technológie, IT Servis, Bezpečnosť IT, Školenia, Hardware, Software
Brigada.sk
portál pacovných príležitostí pre študentov a mladých ľudí

Viac