prihlásenie
 

Pár rád ako začať podnikať

Pár rád ako začať podnikať
Ako začať podnikať?
14.12.2020 | www.akcnezeny.sk
Pred tým, ako sa pustíme do akéhokoľvek typu podnikania, mali by sme rozhodnúť o niekoľkých veciach. Keďže dobrý začiatok, môže výrazne ovplyvniť to, akým smerom sa to bude uberať mali by sme dôkladne zvážiť niekoľko vecí, ktoré nám môžu pomôcť to ovplyvniť.

Rozhodli ste sa, že si rozbehnete nejaké podnikanie, vlastný biznis, no neviete si predstaviť ako začať? Toto je klasický príbeh, preto si uvedieme pár rád čo robiť,alebo nerobiť na našich začiatkoch. 

 

 

Pred tým, ako sa pustíme do akéhokoľvek typu podnikania, mali by sme rozhodnúť o niekoľkých veciach. Keďže dobrý začiatok, môže výrazne ovplyvniť to, akým smerom sa to bude uberať mali by sme dôkladne zvážiť niekoľko vecí, ktoré nám môžu pomôcť to ovplyvniť. 

 

A to: 

 

 1. V ktorom odvetví sme sa rozhodli podnikať a je nutné, poriadne náš výber zvážiť- Nie je jednoduché vybrať ten správny smer, pretože častokrát sa začínajúci podnikatelia vyberú smerom, o ktorom nemajú žiadne informácie a nemajú postačujúce skúsenosti. Pomerne často sa to odzrkadlí na výsledkoch. 

   

 2. Či si založíme živnosť, alebo sa pustíme do otvorenia s.r.o. (spoločnosť s ručením obmedzeným)- Toto rozhodnutie sa samozrejme odvíja od niekoľkých ďalších faktorov, ktoré nás pri rozhodnutí výrazne ovplyvňujú. A samozrejme či vôbec to je potrebné, keďže napríklad častokrát je možné “obchodovať” s výrobkami  handmade aj bez živnosti.  

   

 3. Aký potrebujeme na začiatku kapitál- Táto otázka je veľmi podstatná keďže peniaze hrajú v začiatkoch a vlastne po celý čas veľkú rolu. S týmto bodom sa spája otázka či máme na začiatok dostatok finančných prostriedkov, pokiaľ nie, ako ich získať.

   

 4. Spracovať si podnikateľský plán-  Dobrý podnikateľský plán, nám môže výrazne dopomôcť k tomu, aby sme mali vyššiu úspešnosť. 

   

 5. Obhliadnuť prípadnú konkurenciu- Samozrejme najlepšie by bolo, keby sme žiadnu konkurenciu nemali. Avšak to by sme museli mať obrovské šťastie. Aj keď vo väčšine prípadoch tam konkurencia je, pokiaľ vychytáme ich chyby, bude veľmi jednoduché túto konkurenciu predbehnúť. 

 

Samozrejme to, či v konečnom dôsledku budeme úspešní, alebo nie,závisí najmä na nás. Nie je vôbec jednoduché začať, ale pokiaľ si necháme poradiť od skúsenejších ľudí a budeme sa ich radami aj riadiť, je tam vysoká šanca, že sa nám dariť bude. Aj keď samozrejme potrebujeme aj vlastné skúsenosti, nielen skúsenosti cudzích ľudí. 

 

Pokiaľ budeme potrebovať nejaké kurzy na začiatok podnikania, na internete nájdeme určite niekoľko využiteľných  možností, ktorými získame ďalšie a ďalšie informácie, skúsenosti. A keďže vedomosti, sú to jediné čo nám nikto nemôže vziať, investícia do niečoho takéhoto určite nebude na škodu.  

 

Čo potrebujeme najviac je odhodlanie, usilovnosť trpezlivosť a ochotu sa učiť nové veci.

Najnovšie správy

Preeklampsia a čo robiť pri vysokom krvnom tlaku v tehotenstve?
vysoký krvný tlak v tehotenstve
27.11.2021
Vysoký tlak je stav, ktorý môže ohroziť aj budúce mamičky i bábätko. S vysokým krvným tlakom súvisí preeklampsia - ochorenie, ktoré postihuje ženy v tehotenstve. Našťastie je jednoduché vysoký tlak odhaliť a pri pravidelnom sledovaní zasiahnuť.
Mobbing a bossing
Šikana na pracovisku je reálna. Ako si s ňou poradiť?
13.11.2021 | www.brigada.sk
Šikana nie je problém iba základných alebo stredných škôl. Vyskytuje sa aj vo svete dospelých a vie pekne potrápiť. Spôsobuje dlhodobé a niekedy i doživotné problémy s psychickým a fyzickým zdravim. Šikana by sa nikdy nemala ignorovať!
Ako znížiť hladinu kyseliny močovej v krvi?
Znížte hladinu kyseliny močovej v krvi a vyhnite sa dne.
4.11.2021
Kyselina močová vzniká pri látkovej premene purínov, teda látky, ktorá je obsiahnutá v určitých potravinách. Pri zvýšenej konzumácií týchto produktov, nefunguje tak, ako by mala, čo má za následok jej zvýšenie hladiny v krvi. To môže spôsobiť zdravotné problémy vrátane choroby dna.
Vianoce volajú brigádnikov !
Hľadáš brigádu počas sviatkov? Vieme, kde ju nájdeš
3.11.2021 | www.brigada.sk/
Vianoce a sviatky sú skvelou príležitosťou na zarobenie pár eur navyše. Pokiaľ si sa našiel v situácií, kedy ti nebude vychádzať mesačný rozpočet spolu s nákupom darčekov, sme tu pre teba.
Ovládaš finančnú gramotnosť?
Rady pre začiatočníkov
12.10.2021 | www.brigada.sk
Finančná gramotnosť je schopnosť rozumne manipulovať so svojimi financiami. Ide o jednu z najzákladnejších znalostí do života, pretože sprostredkúva informácie o tom, ako manipulovať so svojou výplatou, ako šetriť a ako sa vyhnúť problémom s dlhmi.

 

Bratislava
Prevažne oblačno
16 °C
Košice
Mierny dážď
17 °C
Žilina
Polooblačno
19 °C
Trnava
Jasno
16 °C
Nitra
Zamračené
23 °C
B. Bystrica
Mierny dážď
13 °C
Trenčín
Jasno
15 °C
Prešov
Jasno
30 °C
 

Viac

Menej

 

USD dollar 1,13
JPY yen 128,82
CZK koruna 25,66
GBP libra 0,85
HUF forint 368,56
PLN zloty 4,71

BGN lev 1,96
DKK koruna 7,44
EEK kroon 15,65
LTL litas 3,45
LVL lats 0,70
RON new leu 4,95
SEK koruna 10,26
CHF franc 1,04
NOK koruna 10,16
HRK kuna 7,52
RUB rubla 84,97
TRY lira 13,76
AUD dollar 1,58
BRL real 6,33
CAD dollar 1,44
CNY renminbi 7,21
HKD dollar 8,80
IDR rupiah 16248,70
INR rupee 84,54
KRW won 1348,90
MXN peso 24,50
MYR ringgit 4,79
NZD dollar 1,65
PHP peso 57,00
SGD dollar 1,55
THB baht 38,01
ZAR rand 18,24
ILS 3,59
ISK 147,40

Viac

Menej

 

Pani v mäsiarstve.
- Máte niečo čerstvo zarezané?
- Mám, trenírky v zadku.


Viac

 

 

Globalshop.sk
Profesionálne riešenia pre Váš internetový obchod, B2B, B2C, e-commerce, e-shop, eshop
Globalweb.sk
Redakčný systém, CMS, content management systém.
GlobalOffice
Office housing, prenájom priestorov, registračné sídlo, virtuálne sídlo, poskytnutie virtuálnej adresy, sídlo spoločnosti
eQuark.sk
eQuark.sk - portál pre popularizáciu vedy, veda, technika, odborná literatúra, blogy, osobnosti vedy, fórum
eLearning.sk
komplexné poradenstvo v oblasti e-learningu
Global Services Slovakia
Informačné systémy, Web prezentácie, Sieťové technológie, IT Servis, Bezpečnosť IT, Školenia, Hardware, Software
Brigada.sk
portál pacovných príležitostí pre študentov a mladých ľudí

Viac