prihlásenie
 

Dá sa stíhať brigáda popri škole?

Dá sa stíhať brigáda popri škole?
Mnohí študenti odmietajú brigádovanie počas štúdia kvôli nedostatku voľného času.
6.10.2014 | www.brigada.sk
Kto si môže dovoliť brigádu aj počas školy a kto by mal radšej hľadať skôr brigády cez letné prázdniny? Snahu o získanie praxe by mali prejaviť najmä študenti vysokých škôl.

Práve vysokoškoláci totiž už takmer s určitosťou smerujú priamo na trh práce. Každá pracovná skúsenosť z brigády, pracovnej stáže, ale napríklad aj zahraničného pobytu je dobrá. Napriek tomu mnohí počas vysokej školy venujú svoj čas iným aktivitám. Niektoré z nich sú samozrejme tiež veľmi dôležité, vysokoškolák by už však mal uvažovať aj nad uplatenením sa na trhu práce.

Zamestnávatelia dnes veľmi často obsadzujú na pracovné pozície aj mladých ľudí, nie však kohokoľvek. Preto by bolo veľmi naivné spoliehať sa, že ma určite zamestná, ak mu ukážem vysokoškolský diplom.

Na čo sa zamestnávatelia sústreďujú na pohovore najviac sú pracovné skúsenosti, jazykové zručnosti a iné schopnosti potrebné pre bezproblémové vykonávanie pracovnej činnosti. Komplexne sa snažia posúdiť, ako aktívny bol uchádzač počas štúdia, či sa snažil na sebe pracovať a získavať pracovné skúsenosti.

Ak to možnosti dovoľujú snažte sa hľadať brigádu, alebo pracovnú stáž v odbore, ktorému by ste sa chceli venovať aj v budúcnosti. Viac si dôverujte a nehľadajte len pracovné ponuky, ktoré zvládnu aj študenti stredných škôl. Ako vysokoškolák (v 2. a vyššom ročníku) by ste už mali mať dostatok schopností aj na zvládanie náročnejšej brigády vo vašom odbore.

Ak si neveríte, doplňte si vedomosti a zručnosti na kurzoch alebo samoštúdiom. 

Stredoškoláci majú situáciu trochu inú a len malému počtu z nich sa podarí nájsť brigáda popri škole. Aj tu sa však situácia v poslednom čase mení a je stále viac tých, ktorí brigádujú už aj počas strednej školy. Najmä študenti študujúci odbory ako kuchár, čašník, administratívny pracovník, majú dnes celkom veľkú šancu nájsť si brigádu v odbore.

Tí študenti, ktorým sa nepodarí nájsť brigáda počas štúdia, resp. vedia, že by ju nestíhali, by sa mali o to viac snažiť nájsť si brigádu na leto.

V tomto období je ponuka brigád pomerne veľká a počet ľudí hľadajúcich brigády je podstatne nižší ako v období pred letom. Ak teda viete, že máte voľný čas na brigádu, začnite hľadať práve teraz.  

Najnovšie správy

Preeklampsia a čo robiť pri vysokom krvnom tlaku v tehotenstve?
vysoký krvný tlak v tehotenstve
27.11.2021
Vysoký tlak je stav, ktorý môže ohroziť aj budúce mamičky i bábätko. S vysokým krvným tlakom súvisí preeklampsia - ochorenie, ktoré postihuje ženy v tehotenstve. Našťastie je jednoduché vysoký tlak odhaliť a pri pravidelnom sledovaní zasiahnuť.
Mobbing a bossing
Šikana na pracovisku je reálna. Ako si s ňou poradiť?
13.11.2021 | www.brigada.sk
Šikana nie je problém iba základných alebo stredných škôl. Vyskytuje sa aj vo svete dospelých a vie pekne potrápiť. Spôsobuje dlhodobé a niekedy i doživotné problémy s psychickým a fyzickým zdravim. Šikana by sa nikdy nemala ignorovať!
Ako znížiť hladinu kyseliny močovej v krvi?
Znížte hladinu kyseliny močovej v krvi a vyhnite sa dne.
4.11.2021
Kyselina močová vzniká pri látkovej premene purínov, teda látky, ktorá je obsiahnutá v určitých potravinách. Pri zvýšenej konzumácií týchto produktov, nefunguje tak, ako by mala, čo má za následok jej zvýšenie hladiny v krvi. To môže spôsobiť zdravotné problémy vrátane choroby dna.
Vianoce volajú brigádnikov !
Hľadáš brigádu počas sviatkov? Vieme, kde ju nájdeš
3.11.2021 | www.brigada.sk/
Vianoce a sviatky sú skvelou príležitosťou na zarobenie pár eur navyše. Pokiaľ si sa našiel v situácií, kedy ti nebude vychádzať mesačný rozpočet spolu s nákupom darčekov, sme tu pre teba.
Ovládaš finančnú gramotnosť?
Rady pre začiatočníkov
12.10.2021 | www.brigada.sk
Finančná gramotnosť je schopnosť rozumne manipulovať so svojimi financiami. Ide o jednu z najzákladnejších znalostí do života, pretože sprostredkúva informácie o tom, ako manipulovať so svojou výplatou, ako šetriť a ako sa vyhnúť problémom s dlhmi.

 

Bratislava
Prevažne oblačno
16 °C
Košice
Mierny dážď
17 °C
Žilina
Polooblačno
19 °C
Trnava
Jasno
16 °C
Nitra
Zamračené
23 °C
B. Bystrica
Mierny dážď
13 °C
Trenčín
Jasno
15 °C
Prešov
Jasno
30 °C
 

Viac

Menej

 

USD dollar 1,13
JPY yen 128,82
CZK koruna 25,66
GBP libra 0,85
HUF forint 368,56
PLN zloty 4,71

BGN lev 1,96
DKK koruna 7,44
EEK kroon 15,65
LTL litas 3,45
LVL lats 0,70
RON new leu 4,95
SEK koruna 10,26
CHF franc 1,04
NOK koruna 10,16
HRK kuna 7,52
RUB rubla 84,97
TRY lira 13,76
AUD dollar 1,58
BRL real 6,33
CAD dollar 1,44
CNY renminbi 7,21
HKD dollar 8,80
IDR rupiah 16248,70
INR rupee 84,54
KRW won 1348,90
MXN peso 24,50
MYR ringgit 4,79
NZD dollar 1,65
PHP peso 57,00
SGD dollar 1,55
THB baht 38,01
ZAR rand 18,24
ILS 3,59
ISK 147,40

Viac

Menej

 

- Je to Zlto-modré a behá to po zelenom. Co je to?
- Ronaldo.


Viac

 

 

Globalshop.sk
Profesionálne riešenia pre Váš internetový obchod, B2B, B2C, e-commerce, e-shop, eshop
Globalweb.sk
Redakčný systém, CMS, content management systém.
GlobalOffice
Office housing, prenájom priestorov, registračné sídlo, virtuálne sídlo, poskytnutie virtuálnej adresy, sídlo spoločnosti
eQuark.sk
eQuark.sk - portál pre popularizáciu vedy, veda, technika, odborná literatúra, blogy, osobnosti vedy, fórum
eLearning.sk
komplexné poradenstvo v oblasti e-learningu
Global Services Slovakia
Informačné systémy, Web prezentácie, Sieťové technológie, IT Servis, Bezpečnosť IT, Školenia, Hardware, Software
Brigada.sk
portál pacovných príležitostí pre študentov a mladých ľudí

Viac