prihlásenie
 

Čo sú edukatívne hračky pre deti a aké sú ich výhody?

Čo sú edukatívne hračky pre deti a aké sú ich výhody?
edukatívne hračky
11.2.2022 | mamiee.cz
Ako rodič určite chcete pre svoje dieťa len to najlepšie. Hračky sú dôležitou súčasťou detstva. Pre deti predstavujú nielen hru a zábavu, ale aj objavovanie a náuku. Hračky, ktoré pre vaše deti vyberiete majú pre ne veľký vplyv a môžu pomôcť deťom získať základné zručnosti pre neskorší život.

Čo sú edukatívne hračky pre deti a aké ponúkajú výhody pre vývin dieťaťa?

Čo sú vzdelávacie hračky?

Vzdelávacie hračky sú hračky, ktoré sú navrhnuté s cieľom stimulovať určité zmysly a podporovať učenie. Pomáhajú rozvíjať zručnosti pri riešení problémov, učia deti riešiť konflikty, rozvíjajú motorické zručnosti a predstavivosť, a to všetko počas hry vášho dieťaťa.

Keďže tieto hračky sú určené na učenie, často sú navrhnuté pútavým spôsobom. U menších detí vzbudia záujem skôr farebné hračky, zatiaľ čo didaktické hry a zložitejšie hračky upútajú pozornosť u starších detí.

Edukatívna hračka by mala spĺňať hlavne jeden účel a to, niečo nové deti naučiť. A aké sú ich ďalšie výhody?

Aké benefity majú edukatívne hračky pre dieťa?

Edukatívne hračky pomáhajú vášmu dieťaťu učiť sa nové veci zaujímavým a vzrušujúcim spôsobom už od útleho veku. Tu je niekoľko výhod, ktoré vám pomôžu pochopiť, prečo je dobré do nich zainvestovať.

1. Lepšia koncentrácia

Deti majú tendenciu mať nízku koncentráciu. Rýchlo sa odpútajú a prestanú sa zaujímať o veci. Tu prichádzajú na rad vzdelávacie hračky. Vďaka nim je učenie zábavné, zvládnuteľné a zvyšujú záujem dieťaťa o učenie. S týmito hračkami môžu deti získať nové zručnosti a zároveň sa hrať.

2. Rozvoj zmyslov a motoriky

Niektoré typy vzdelávacích hračiek sú vhodné pre rozvoj špecifických zmyslov. Najčastejšie zmysly, ktoré sa vzdelávacie hračky snažia rozvíjať, patrí hmat, zrak a sluch. Napríklad svetlé hračky s rôznymi farbami zlepšujú zrak. Naopak sluch môžu zlepšiť hračky vydávajúce rôzne zvuky.

Tip: Myslite aj na zdravú stravu - nielen ako predsavzatia na nový rok. Aj tá totiž nepochybne prispieva k zdravému vývinu dieťaťa. Viete ako na ňu?

3. Riešenie problémov a logické myslenie

Vzdelávacie hračky ako sú napríklad puzzle alebo hračky, ktoré deti učia čísla a písmená, pomáhajú podporovať a rozvíjať u detí zručnosti pri riešení problémov. Ďalším príkladom je aj logická hra. Od dieťaťa sa vyžaduje, aby sústredilo svoju energiu a pozornosť. Čím zložitejšie hádanky a rébusy, tým viac energie, pozornosti a myslenia sa od detí vyžaduje.

4. Emocionálny a sociálny rozvoj

Vzdelávacie hračky pomáhajú nielen pri rozvoji zručností, ale aj pri rozvoji sociálnych a emocionálnych zručností. Väčšina edukatívnych hračiek vyžaduje, aby deti pri hre komunikovali aj s inými deťmi alebo dospelými. Pri hraní sa s inými osobami sa deti deti často stretnú s rôznymi emóciami, ako je napríklad hnev, smiech a plač. Týmto spôsobom sa môžu naučiť a pochopiť ako sa správať v rôznych situáciách a ako sa im prispôsobiť.

5. Kreativita a predstavivosť

Vzdelávacie hračky pomáhajú deťom kreatívne myslieť a podporujú ich predstavivosť. Na tvorbu a výrobu niečoho krásneho využívajú svoje tvorivé schopnosti.

Tip: Prečítajte si aj, ako deti viesť a vychovávať k samostatnosti a zodpovednosti.

Existujú rôzne značky, ktoré ponúkajú hračky na splnenie týchto potrieb ako napríklad Lego, Mattel, Playskool, Disney, Mamiee a iné. Pri ich kúpe by ste mali myslieť na vek dieťaťa. 

Deti sa pri hre môžu veľa naučiť. Ak dáte dieťaťu vzdelávacie hračky a zároveň sa s ním hráte, dávate mu šancu prehĺbiť vaše vzťahy, učiť sa a zároveň sa zabávať. A ak bude vzdelávanie príjemné, pomôže to vášmu dieťaťu vytvoriť si pozitívny vzťah k učeniu.

Pamätajte však, že najlepším učiteľom pre svoje dieťa ste vy a edukačné hračky sú len doplnkom celého vyučovacieho procesu a takéto hračky to len podporia.

Dominika Blchová, SEO služby a copywriting 

 

 

Najnovšie správy

Ponuka brigád pre každého
Nájdi si brigádu na leto vo svojom okolí
23.6.2022 | www.brigada.sk/
Brigádovanie nie je určené iba pre študentov a mladých, zúčastniť sa ho môžu aj rodičia na materskej dovolenke, seniori, nezamestnaní a každý, kto potrebuje druhý príjem.
Napíšte si online životopis zadarmo
Ešte nemáte životopis? Je na čase si ho vytvoriť na Brigada.sk
15.6.2022 | www.brigada.sk/
Online životopis má mnoho pozitív. Jedným z nich je, že ho máte hotový do 10 minút a ihneď ho môžete odoslať zamestnávateľovi.
Hľadaj brigádu na portály Brigada.sk
Rýchle a spoľahlivé hľadanie brigády na leto
26.5.2022 | www.brigada.sk/
Rozhodol si sa tento rok začať s brigádovaním? Leto je najlepšie obdobie na brigádu. Dvojmesačné prázdniny poskytujú dostatok času na zarábanie. Pripojiť sa nemusia iba študenti a žiaci, ale aj nezamestnaní, rodičia na materskej a prípadne aj seniori.
Ako stanoviť hranicu medzi pracovným a osobným životom?
Ak práca presahuje do tvojho súkromného života, je na čase s tým niečo urobiť
19.5.2022 | www.brigada.sk/
V dnešnej dobe, plnej moderných technológií a neustálemu pripojeniu na internet je úplne dostupná i práca na doma. Pre niektorých požehnanie a pre niektorých nočná mora. Týmto spôsobom sa totiž práca dostáva do súkromného života ľudí.
Týmto otázkam sa na pohovore vyhnite
Ktoré témy sa na pracovný pohovor zaručene nehodia?
11.5.2022 | www.brigada.sk/
Pracovný pohovor je v prvom rade profesionálny rozhovor medzi uchádzačom o zamestnanie a zástupcom firmy s právom vybrať nového kolegu do kolektívu. Otázky na súkromie alebo citlivé témy v ňom nemajú čo hľadať.

 

Bratislava
Prevažne oblačno
16 °C
Košice
Mierny dážď
17 °C
Žilina
Polooblačno
19 °C
Trnava
Jasno
16 °C
Nitra
Zamračené
23 °C
B. Bystrica
Mierny dážď
13 °C
Trenčín
Jasno
15 °C
Prešov
Jasno
30 °C
 

Viac

Menej

 

USD dollar 1,04
JPY yen 141,05
CZK koruna 24,75
GBP libra 0,87
HUF forint 401,11
PLN zloty 4,72

BGN lev 1,96
DKK koruna 7,44
EEK kroon 15,65
LTL litas 3,45
LVL lats 0,70
RON new leu 4,95
SEK koruna 10,78
CHF franc 1,00
NOK koruna 10,37
HRK kuna 7,53
RUB rubla 117,20
TRY lira 17,46
AUD dollar 1,54
BRL real 5,51
CAD dollar 1,35
CNY renminbi 6,99
HKD dollar 8,18
IDR rupiah 15621,60
INR rupee 82,37
KRW won 1352,58
MXN peso 21,12
MYR ringgit 4,59
NZD dollar 1,69
PHP peso 57,45
SGD dollar 1,46
THB baht 37,19
ZAR rand 17,13
ILS 3,67
ISK 138,70

Viac

Menej

 

Dvaja kamaráti sedia v krčme a jeden z nich hovorí:
- Tak ja ti tomu nerozumiem. Ja donesiem domov 5000sk a moja žena 3000sk. Osem stovák dostaneme na vrátených fľašiach a nie a nie vyžiť.


Viac

 

 

Globalshop.sk
Profesionálne riešenia pre Váš internetový obchod, B2B, B2C, e-commerce, e-shop, eshop
Globalweb.sk
Redakčný systém, CMS, content management systém.
GlobalOffice
Office housing, prenájom priestorov, registračné sídlo, virtuálne sídlo, poskytnutie virtuálnej adresy, sídlo spoločnosti
eQuark.sk
eQuark.sk - portál pre popularizáciu vedy, veda, technika, odborná literatúra, blogy, osobnosti vedy, fórum
eLearning.sk
komplexné poradenstvo v oblasti e-learningu
Global Services Slovakia
Informačné systémy, Web prezentácie, Sieťové technológie, IT Servis, Bezpečnosť IT, Školenia, Hardware, Software
Brigada.sk
portál pacovných príležitostí pre študentov a mladých ľudí

Viac