prihlásenie
 

Chcete byť spokojný v práci a dopracovať sa k úspechu?

Chcete byť spokojný v práci a dopracovať sa k úspechu?
Vyskúšaj niekoľko jednoduchých rád, ktoré ti zaistia spokojnosť v práci
10.8.2022 | www.brigada.sk
Každý potrebuje prácu, aby si mohol zarábať na živobtie. V živote je to jedna z povinností, nikto však nepovedal, že musí byť nepríjemná. Keďže práca vypĺňa vyše polovice nášho týždňa, ideálne by bolo, keby sme si našli takú, ktorá nám vyhovuje a baví nás.

Nájdite si prácu, ktorá vám vyhovuje  

Aby ste sa mohli v práci cítiť dobre, je potrebné mať v prvom rade zamestnanie, ktoré vás robí šťastnými. V mladosti a aj v dospelosti vám s tým môžu pomôcť brigády. Poskytujú nové pracovné skúsenosti, rozširujú vedomosti a zdokonaľujú zručnosti. Napríklad taká letná brigáda vás môže nasmerovať ku vysnívanej kariére. Vďaka nej si môžete uvedomiť, čo vás baví a čo zase nie. 

Prezrite si trh práce a zistite, aké pracovné miesta sa najviac ponúkajú. Možno nájdete tú správnu pre seba. 

 

Podporujte pozitivitu v kolektíve

Práca je ako druhý domov, niekedy v nej trávime vyše polovice týždňa a preto je dôležité, aby sme so svojimi kolegami dobre vychádzali. Nikto nechce pracovať v negatívnom a toxickom kolektíve. 

 

Ak potrebuješ poradiť neboj sa opýtať svojich kolegov. Dajú ti radu alebo poskytnú riešenie. Možno sú skúsenejší a kvalifikovanejší. Odpoveď na tvoj problém ti vedia poskytnúť polopate a ty sa nemusíš zbytoče trápiť. Naopak, ak nastane situácia, kedy budú pomoc potrebovať oni, neváhaj im ich ochotu opätovať. 

 

Odmeňuj sa a odpočívaj 

Dôležité je aj to, čo robíte po práci. Každá tvrdá práca si skôr či neskôr vyžiada riadny odpočinok. Ak to budeš robiť často, zistíš, že relax ti vlastne prospieva. Pomáha reštartovať myseľ, človek sa cíti spokojnejšie a pokojnejšie. 

Ak sa ti v práci podarí nejaký úspech, nezabudni sa odmeniť a rob to, čo ťa robí šťastným. Možno sa odmeníš tým, že si vyrazíte s kamarátmi von, alebo naopak ostanete doma čítať knihu. 

 

Nezabudnite, že spokojnosť v práci vedie ku kariérnym úspechom. Pokiaľ má človek prácu, ktorú si cení a dokonca ho baví, je omnoho jednoduchšie siahať po vyšších cieľoch a chcieť viac. Dobrý kolektív je pritom základ. Kolegovia tu nie sú iba na pomoc, ale sú tiež priateľmi, s ktoými môžeš prebrať rôzne iné témy a zabaviť sa.  Nezabudnite pritom na odpočinok, je veľmi dôležitý, dokáže zvýšiť kreativitu, odbúrava stres, telo aj myseľ sa regenruje a človeku sa potom omnoho lepšie pracuje. 

Najnovšie správy

Tipy a inšpirácie na bezpečné cestovanie s deťmi autom
cestovanie s deťmi
22.9.2022 | slovlenka.sk
Výlety s deťmi nemusia byt' plné frustrácie, nekonečného nariekania a stresu. Cestovanie autom je skvelý spôsob, ako sa dostať z bodu A do bodu B a poskytuje úžasné príležitosti na to, aby ste videli krajinu a strávili spolu s rodinkou príjemný čas. I keď cestovanie autom nie je pre deti práve najzábavnejšou činnosťou. Nechajte sa inšpirovať našimi tipmi, ako si cestovanie s deťmi spríjemniť a zároveň dbať aj na bezpečnosť.
Kde sa zamestnať? Polož si nasledujúce otázky
4 dôležité otázky, ktoré ti pomôžu sa rozhodnúť
19.9.2022 | www.brigada.sk
Hľadať zamestnanie je samé o sebe veľmi namáhavé a psychicky všerpávajúce. No, zamýšľať sa nad tým, aký odbor alebo profesia by sa ti naozaj hodila a bol by si v nej šťastný je druhá vec.
Tieniaca technika nielen ako doplnok do domácnosti
Tieniaca technika
15.9.2022
Vedeli ste, že väčšina ľudí pri zariaďovaní svojej domácnosti často prehliada štylizáciu okien, ako sú závesy a tienidlá? Áno, väčšina majiteľov venuje pozornosť najmä nábytku, farbám na stenách, ale na dekorácie okien sa často zabúda.‍ Je to škoda, pretože správne závesy a tieniaca technika môžu váš interiér výrazne zmeniť.
Ako sa úspešne naštartovať do nového dňa?
Ranná rutina pre pokojnejšie a krajšie ráno
6.9.2022 | www.brigada.sk
Ráno mnoho ľudí nepovažuje za tú najlepšiu fázu dňa a niet sa čomu diviť. Ráno je treba urobiť mnoho náročných vecí, napríklad sa postaviť z vyhriatej, príjemnej postele, nachystať sa do práce a vyraziť tak, aby sme stihli prísť načas. Rána však nemusia byť iba hektické a stresujúce, máme pre teba niekoľko tipov, ako si ho spríjemniť.
Čo sú presnosné zručnosti?
Prečítaj si, aké to sú a zisti, či niektoré z nich ovládaš
26.8.2022 | www.brigada.sk
Pri prezeraní pracovných inzerátov si si už dávno mohol všimnúť, že okrem špeciálnych, odborných vedomostí a schopností vyžaduje aj set istých zručností. V niektorých inzerátov sa dokonca opakujú. Vysvetlíme ti, čo sú to prenosné zručnosti a ako ich dokážeš využiť.

 

Bratislava
Prevažne oblačno
16 °C
Košice
Mierny dážď
17 °C
Žilina
Polooblačno
19 °C
Trnava
Jasno
16 °C
Nitra
Zamračené
23 °C
B. Bystrica
Mierny dážď
13 °C
Trenčín
Jasno
15 °C
Prešov
Jasno
30 °C
 

Viac

Menej

 

USD dollar 0,99
JPY yen 142,66
CZK koruna 24,64
GBP libra 0,87
HUF forint 405,10
PLN zloty 4,75

BGN lev 1,96
DKK koruna 7,44
EEK kroon 15,65
LTL litas 3,45
LVL lats 0,70
RON new leu 4,94
SEK koruna 10,92
CHF franc 0,95
NOK koruna 10,29
HRK kuna 7,52
RUB rubla 117,20
TRY lira 18,15
AUD dollar 1,49
BRL real 5,09
CAD dollar 1,33
CNY renminbi 6,98
HKD dollar 7,78
IDR rupiah 14866,30
INR rupee 79,16
KRW won 1381,38
MXN peso 19,78
MYR ringgit 4,51
NZD dollar 1,68
PHP peso 57,29
SGD dollar 1,40
THB baht 36,79
ZAR rand 17,49
ILS 3,43
ISK 140,30

Viac

Menej

 

- V ktorých novinách si môžeme prečítať "Žena vyhodila muža z okna?"
- Krajšie bývanie.


Viac

 

 

Globalshop.sk
Profesionálne riešenia pre Váš internetový obchod, B2B, B2C, e-commerce, e-shop, eshop
Globalweb.sk
Redakčný systém, CMS, content management systém.
GlobalOffice
Office housing, prenájom priestorov, registračné sídlo, virtuálne sídlo, poskytnutie virtuálnej adresy, sídlo spoločnosti
eQuark.sk
eQuark.sk - portál pre popularizáciu vedy, veda, technika, odborná literatúra, blogy, osobnosti vedy, fórum
eLearning.sk
komplexné poradenstvo v oblasti e-learningu
Global Services Slovakia
Informačné systémy, Web prezentácie, Sieťové technológie, IT Servis, Bezpečnosť IT, Školenia, Hardware, Software
Brigada.sk
portál pacovných príležitostí pre študentov a mladých ľudí

Viac