prihlásenie
 

Ako vám môže finančný agent ušetriť s poistením detí?

Ako vám môže finančný agent ušetriť s poistením detí?
Chcete poistiť svoje deti a hľadáte najvýhodnejšie možnosti?
3.1.2019 | www.tomasmaga.sk
Ako vám môže dobrý finančný poradca pomôcť ušetriť pri poistení detí a ako vás môže ochrániť pred poisťovňami, finančnými inštitúciami a príliš vysokými poplatkami?

Vďaka mnohým neznalým a nekvalitným finančným agentom, ktorí ľudí len otravujú, vnucujú im svoje presvedčenia a nakoniec uzatvárajú nevýhodné zmluvy sú často finanční agenti vnímaní už od prvého momentu veľmi skepticky a podozrievavo. A pritom nám môže spoľahlivý finančný agent ušetriť množstvo peňazí, času a nervov. Pýtate sa ako?

Princíp fungovania poisťovní a finančných inštitúcií.

V dobe, keď sa každý orientuje len na produkovanie zisku, by sa dalo pochopiť, že aj poisťovne sa v prvom rade snažia pozerať najmä na svoje zámery a až potom na zámery klientov – aj keď všetkými marketingovými kanálmi tvrdia pravý opak. Nemá to spoločné nič s tým, či sa o klientov starajú, alebo nie. Samozrejme, že sa starať nejakým spôsobom musia – inak by o nich prišli.

Ide však o to, že ich vždy a najmä vopred neinformujú tak úplne o všetkom – najmä o tom, či skutočne klient potrebuje všetky služby, ktoré si zaplatí v nejakom balíku. A či ich aj vôbec niekedy využije, prípadne či mu skutočne prinesú nejaký úžitok alebo prínos.

Zjednodušené prirovnanie k mobilným operátorom.

Možno ste a vy niekedy vyskúšali u svojho mobilného operátora po skončení paušálu vyjednávať o lepšej cene. Pri skutočnom odhodlaní a trpezlivosti sa to takmer vždy podarí. Čo veľmi zjednodušene v konečnom dôsledku znamená, že operátori by mohli aj vo veľkom ponúkať citeľne nižšie ceny všetkým zákazníkom.

Diskriminácia výhodnejšou cenou pre drzých a odvážnych?

No neurobia to. Výhodnejšie ceny dajú len diskriminačným spôsobom tým, ktorí si ich tvrdohlavo vydobyjú. A tým ostatným ponúkajú bežné (vyššie) ceny – a pokiaľ sa nikto nič nespýta (navyše aj s „vyhrážkou“ toho, že odíde ku konkurencii, ktorú musí často aj zrealizovať, aby ho „lákali“ lepšou cenou naspäť), tak ani nič nedostane.

Poistné balíčky a podobnosť modelu fungovania.

Podobne fungujú aj rôzne balíčky poisťovní – často sa tam platí za niečo, čo klient vôbec nepotrebuje, nepoužije alebo nie je pre neho nejakým spôsobom výhodné. Za daný produkt zaplatí len preto, lebo je nerozdeliteľne spojený s iným žiadaným produktom v jednom produktovom balíčku.

Niekedy to pripomína nákup balíčka mandarínok v obchode – ak si ich chcete kúpiť, musíte si ich kúpiť všetky – aj keď je z dvadsiatich kusov 5 zelených, 2 nahnité a 3 obité, prípadne príliš mäkké. Zjednodušene si tak kúpite aj produkty, ktoré by ste si samostatne určite nekúpili.

Z pohľadu predajcu ovocia je to pochopiteľné – ak chce dlhodobo fungovať, musí niekedy siahnuť aj k takýmto opatreniam, navyše keď ide o produkty s obmedzenou trvanlivosťou.

No vo finančnom sektore je to o niečom inom. Aj tu musia poisťovne dbať na svoju rentabilitu. Avšak zdá sa, že to často hraničí až so zneužívaním nevedomosti ich klientov.

Ušetrenie vďaka finančnému agentovi?

Ak by ste napríklad chceli riešiť poistenie pre deti, bežne by vám poisťovňa ponúkla balíčky, ktoré sú predražené poplatkami a často obsahujú veľa nepotrebných a nezmyselných vecí.

Dobrý finančný agent by vám však v takom prípade ľahko ušetril peniaze – namiesto samostatnej detskej poistky, by vám ponúkol možnosť pripoistiť si dieťa k vašej vlastnej životnej poistke. Z pohľadu krytia ide pri dobrom nastavení o totožné produkty akurát výška poplatkov je oveľa nižšia. A prínos je naopak vyšší.

Investovanie s finančným agentom.

A navyše každý dobrý poradca vie poradiť aj s najvhodnejšími spôsobmi investovania – aj pre mladých ľudí, ktorí investovanie často podceňujú a radšej sa venujú momentálnemu stavu – zábave, kariére a podobne.

Najnovšie správy

Preeklampsia a čo robiť pri vysokom krvnom tlaku v tehotenstve?
vysoký krvný tlak v tehotenstve
27.11.2021
Vysoký tlak je stav, ktorý môže ohroziť aj budúce mamičky i bábätko. S vysokým krvným tlakom súvisí preeklampsia - ochorenie, ktoré postihuje ženy v tehotenstve. Našťastie je jednoduché vysoký tlak odhaliť a pri pravidelnom sledovaní zasiahnuť.
Mobbing a bossing
Šikana na pracovisku je reálna. Ako si s ňou poradiť?
13.11.2021 | www.brigada.sk
Šikana nie je problém iba základných alebo stredných škôl. Vyskytuje sa aj vo svete dospelých a vie pekne potrápiť. Spôsobuje dlhodobé a niekedy i doživotné problémy s psychickým a fyzickým zdravim. Šikana by sa nikdy nemala ignorovať!
Ako znížiť hladinu kyseliny močovej v krvi?
Znížte hladinu kyseliny močovej v krvi a vyhnite sa dne.
4.11.2021
Kyselina močová vzniká pri látkovej premene purínov, teda látky, ktorá je obsiahnutá v určitých potravinách. Pri zvýšenej konzumácií týchto produktov, nefunguje tak, ako by mala, čo má za následok jej zvýšenie hladiny v krvi. To môže spôsobiť zdravotné problémy vrátane choroby dna.
Vianoce volajú brigádnikov !
Hľadáš brigádu počas sviatkov? Vieme, kde ju nájdeš
3.11.2021 | www.brigada.sk/
Vianoce a sviatky sú skvelou príležitosťou na zarobenie pár eur navyše. Pokiaľ si sa našiel v situácií, kedy ti nebude vychádzať mesačný rozpočet spolu s nákupom darčekov, sme tu pre teba.
Ovládaš finančnú gramotnosť?
Rady pre začiatočníkov
12.10.2021 | www.brigada.sk
Finančná gramotnosť je schopnosť rozumne manipulovať so svojimi financiami. Ide o jednu z najzákladnejších znalostí do života, pretože sprostredkúva informácie o tom, ako manipulovať so svojou výplatou, ako šetriť a ako sa vyhnúť problémom s dlhmi.

 

Bratislava
Prevažne oblačno
16 °C
Košice
Mierny dážď
17 °C
Žilina
Polooblačno
19 °C
Trnava
Jasno
16 °C
Nitra
Zamračené
23 °C
B. Bystrica
Mierny dážď
13 °C
Trenčín
Jasno
15 °C
Prešov
Jasno
30 °C
 

Viac

Menej

 

USD dollar 1,13
JPY yen 128,82
CZK koruna 25,66
GBP libra 0,85
HUF forint 368,56
PLN zloty 4,71

BGN lev 1,96
DKK koruna 7,44
EEK kroon 15,65
LTL litas 3,45
LVL lats 0,70
RON new leu 4,95
SEK koruna 10,26
CHF franc 1,04
NOK koruna 10,16
HRK kuna 7,52
RUB rubla 84,97
TRY lira 13,76
AUD dollar 1,58
BRL real 6,33
CAD dollar 1,44
CNY renminbi 7,21
HKD dollar 8,80
IDR rupiah 16248,70
INR rupee 84,54
KRW won 1348,90
MXN peso 24,50
MYR ringgit 4,79
NZD dollar 1,65
PHP peso 57,00
SGD dollar 1,55
THB baht 38,01
ZAR rand 18,24
ILS 3,59
ISK 147,40

Viac

Menej

 

Stretnú sa dve blondínky.Jedna sa pozerá na oblohu a pýta sa druhej:"Počúvaj.Čo je to tam hore,to okrúhle a žlté?"Druhá jej odpovedá:"Ty si úplne blbá?To nevieš?Veď to je mesiac.Ja viem,že to je mesiac,ale neviem či január alebo február..."


Viac

 

 

Globalshop.sk
Profesionálne riešenia pre Váš internetový obchod, B2B, B2C, e-commerce, e-shop, eshop
Globalweb.sk
Redakčný systém, CMS, content management systém.
GlobalOffice
Office housing, prenájom priestorov, registračné sídlo, virtuálne sídlo, poskytnutie virtuálnej adresy, sídlo spoločnosti
eQuark.sk
eQuark.sk - portál pre popularizáciu vedy, veda, technika, odborná literatúra, blogy, osobnosti vedy, fórum
eLearning.sk
komplexné poradenstvo v oblasti e-learningu
Global Services Slovakia
Informačné systémy, Web prezentácie, Sieťové technológie, IT Servis, Bezpečnosť IT, Školenia, Hardware, Software
Brigada.sk
portál pacovných príležitostí pre študentov a mladých ľudí

Viac