prihlásenie
 

Ako si vyvoriť plán osobného rastu

Ako si vyvoriť plán osobného rastu
Čo je plán osobného rastu a ako dosianuť všetkého po čom túžiš?
13.2.2023 | www.brigada.sk
Plán osobného rastu je tu pre všetkých, čo sa neboja zabojovať o svoje sny, majú ambície dosiahnuť väčších cieľov, alebo jednoducho stagnujú a nevedia, akým smerom sa vybrať. Každý človek potrebuje v živote sny, ku ktorým môže vzhliadať a napokon sa za nimi vydať a dosiahnuť ich. Cesta k nim však nikdy nie je jednoduchá. Prečítaj si, ako môžeš začať.

Čo je plán osobného rastu? 

Môžete ho považovať za návod k dosiahnutiu svojich snov. Jeho témy si zvolíte sami, môže sa zameriavať na hľadanie lepšieho zamestnania, zdravý životný štýl, zlepšenie medziľudských vzťahov alebo cestovanie. Je to na vás. 

 

Čo je váš cieľ a prečo ho chcete dosiahnuť? 

Začiatok tvorenia plánu osobného rastu sa zdá veľmi jednoduchý. Musíte si stanoviť cieľ, ktorý chcete dosiahnuť na následne si ho odôvodniť. Hľadajte zámer svojho cieľa, ako vás urobí šťastnými a hlavne prečo sa oplatí za ním kráčať. Neskôr, keď sa budete cítiť demotivovaný a náhodou sa vám nebude chcieť pokračovať, spomeňte si na to, prečo to robíte. 

 

Aké prekážky vás čakajú? 

Na ceste za úspechom vás postretne mnoho prekážok, niektoré nečakane, iné môžete očakávať hneď od začiatku. Napríklad, ak sa snažíte o lepšie zamestnanie, môže vám v ňom brániť vzdelanie alebo nedostatočná prax. Ak sa chceš začať lepšie stravovať a dávať si telo do formy, možno nemáš dostatočné financie na fitness centrum a kvalitnejšiu stravu. Prekážky tu však nie sú na to, aby vás od svojho sna odradili. Hľadajte riešenia, ako niektoré prekážky prekonať alebo nájsť nové spôsoby, ako sa im vyhnúť. 

 

Pomáhajte si, ako to pôjde

Nebráňte sa pomoci, v tých najťažsích chvíľach je milé a podstatné mať niekoho na koho sa viete obrátiť, na rodinu, priateľov alebo známych. Môžete využiť rôzne prostriedky, ako sa motivovať,  napríklad cítaním motivačnej literatúry, príbehy úspešných osobností a pozerať motivačné videá. Vo vzdelávaní vám môžu pomôcť rôzne články, online kurzy a aplikácie, ktoré môžete využiť. 

 

Celý plán si zapíšte 

Plán osobnéhoí rastu si nenechajte iba voľnbe poletovať v hlave. Je dôležité ho mať zapísaný. Zoberte do ruky papier a pero, napíšte si aký je váš cieľ a ktoré ktorky je potrebné k nemu vykonať. Vystavte si ho v izbe alebo na chladničku, aby ste si ho neustále pripomínali. Ak vám to bude viac vyhovovať, môžete si vytvoriť dokument v počítači alebo mobile. Podstatné je, aby ste si plán neustále pripomínali. 

 

Oslavujte aj malé úspechy 

Nenechávajte si všetko potešenie až nakoniec. Po ukončení niektorých náročných krokov si doprajte oddych a potešenie. Choďte s priateľmi von, kúpte si nové oblečenie, doprajte si obľúbený dezert, čokoľvek, čo vás urobí šťastnými. Udržíte si tam motiváciu a pozitívnu náladu.

 

Každý má na to dosiahnuť svojich snov, podstatné je mať plán a odhodlane ho nasledovať. AK máte dostatok ambícií, ste motitvoaný zmeniť svoj život. cítiť sa šťastne a spokojnejšie, môžete začať ihneď.

Najnovšie správy

Viete, prečo sa oplatí pravidelne čistiť svoje auto?
Ako a prečo na čistenie auta
24.7.2023 | gafaauto.cz
Vlastniť automobil prináša mnoho výhod, ale zároveň vyžaduje určitú starostlivosť a údržbu. Jedným z najdôležitejších aspektov starostlivosti o svoje vozidlo je pravidelné čistenie a umývanie. Mnohí ľudia si však neuvedomujú, aké výhody prináša tento jednoduchý, no dôležitý úkon.
Základné zásady bezpečného posilňovania
Uvažujete nad silovým tréningom? V tomto článku si povieme o základných zásadách bezpečného posilňovania. Jednu z nich spomenieme hneď v úvode.
9.7.2023 | protein.sk
Hneď na začiatku je potrebné si uvedomiť, že posilňovanie chce dobrý plán a disciplínu. Vaše ciele v oblasti fitness totiž nedosiahnete jednorazovým zdvíhaním činiek, ani kľukovaním do úmoru. Dobrý plán vás dokáže motivovať. Viete si sledovať svoje kroky a dosiahnuté úspechy. Je to tiež skvelá pomôcka, ako správne striedať dni fitness s dňami odpočinku.
Viete, ako udržať v detskej izbe poriadok?
Detská izba je zvyčajne tá miestnosť, na ktorej rýchlo zatvárate dvere, keď u vás zazvoní nečakaná návšteva. Nikto predsa nemusí vidieť ten neporiadok. Prečo sa v detskej izbe tak ťažko poriadok udržiava? Čo môžete urobiť?
26.4.2023
Mnoho rodičov trápi otázka, kedy je vhodný čas na to, aby do upratovania zapojili svoje deti. Neexistuje univerzálna odpoveď. Každé dieťa je iné, každé inak vníma veci okolo seba. Niektoré deti sa jednoducho cítia lepšie v chaotickej spálni. Iné takto prejavujú svoju nezávislosť. Existuje však zopár šikovných trikov, ktoré vám pomôžu premeniť miestnosť na izbu, nie na skladisko.
Výhody a nevýhody poskytujú jednotlivé materiály nábytku
Drevo, ratan, kov či drevotrieska
22.3.2023 | bilynabytek.cz
Nábytok je zariadenie miestnosti, najmä bytu, ktorého primárnou funkciou je sedenie, ležanie, ale môže slúžiť aj ako úložný priestor. Každému priestoru, do ktorého vstúpime dodáva jedinečnosť a vytvára v ňom určitú atmosféru. Jeho dôležitou vlastnosťou je materiál, z ktorého je vyrobený. V článku prinášame výhody a nevýhody jednotlivých materiálov.
Tipy, ako na odkladací a úložný priestor v malom priestore
Zmeňte sa na čarodejníkov a poďte s nami čarovať s priestorom. Tu je niekoľko tipov na praktické a štýlové riešenia.
17.3.2023 | vashome.sk
Ak meriate rozlohu svojho domova nie na stovky, ale iba na desiatky centimetrov, je jasné, že sa často musíte pasovať s výzvou, ako do miestnosti dostať dostatok úložných priestorov. Nie ste v tom jediní. Mnohí sa potýkajú s týmto problémom. Našťastie, existuje niekoľko spôsobov, ako vytvoriť aj v malých bytoch praktické odkladacie priestory.

 

Bratislava
Prevažne oblačno
16 °C
Košice
Mierny dážď
17 °C
Žilina
Polooblačno
19 °C
Trnava
Jasno
16 °C
Nitra
Zamračené
23 °C
B. Bystrica
Mierny dážď
13 °C
Trenčín
Jasno
15 °C
Prešov
Jasno
30 °C
 

Viac

Menej

 

USD dollar 0,99
JPY yen 142,66
CZK koruna 24,64
GBP libra 0,87
HUF forint 405,10
PLN zloty 4,75

BGN lev 1,96
DKK koruna 7,44
EEK kroon 15,65
LTL litas 3,45
LVL lats 0,70
RON new leu 4,94
SEK koruna 10,92
CHF franc 0,95
NOK koruna 10,29
HRK kuna 7,52
RUB rubla 117,20
TRY lira 18,15
AUD dollar 1,49
BRL real 5,09
CAD dollar 1,33
CNY renminbi 6,98
HKD dollar 7,78
IDR rupiah 14866,30
INR rupee 79,16
KRW won 1381,38
MXN peso 19,78
MYR ringgit 4,51
NZD dollar 1,68
PHP peso 57,29
SGD dollar 1,40
THB baht 36,79
ZAR rand 17,49
ILS 3,43
ISK 140,30

Viac

Menej

 

Pýta sa manželka manžela:
- Kedy prídeš z krčmy?
- Kedy budem chcieť!
- Tak dobre, ale ani o sekundu neskôr!


Viac

 

 

Globalshop.sk
Profesionálne riešenia pre Váš internetový obchod, B2B, B2C, e-commerce, e-shop, eshop
Globalweb.sk
Redakčný systém, CMS, content management systém.
GlobalOffice
Office housing, prenájom priestorov, registračné sídlo, virtuálne sídlo, poskytnutie virtuálnej adresy, sídlo spoločnosti
eQuark.sk
eQuark.sk - portál pre popularizáciu vedy, veda, technika, odborná literatúra, blogy, osobnosti vedy, fórum
eLearning.sk
komplexné poradenstvo v oblasti e-learningu
Global Services Slovakia
Informačné systémy, Web prezentácie, Sieťové technológie, IT Servis, Bezpečnosť IT, Školenia, Hardware, Software
Brigada.sk
portál pacovných príležitostí pre študentov a mladých ľudí

Viac