prihlásenie
 

Ako si usporiadať harmonogram?

Ako si usporiadať harmonogram?
Čo pomáha pri chaotickom home-office?
9.3.2021 | www.brigada.sk
Stále pracuje mnoho ľudí iba z domu. Minulý rok to bol pre niekoho splnený sen, dnes je to stereotyp. Chýba motivácia, inspirácia a samozrejme, aj priama komunikácia s kolegami alebo šéfom. Pre prácu z domu je potrená hlavne jedna vec : mať svoj denný režim, inak sa všetko môže prepadnúť do kompletného chaosu. Čo ti môže pomôcť?

Maj svoj kalendár alebo diár

Je jedno, ktoré si z týchto dvoch možností vyberieš, obe splnia daný účel. Každý pracujúci alebo študujúci človek by mal mať svoj diár alebo kalendár, kde si bude zapisovať jednotlivé termíny a deadliny úloh zadaných z práce alebo od školy. Práve takýmto prehľadom budeš mať všetky povinnosti na jednom mieste a nezabudneš na nič!

 

Stanov si priority

Čo je práve teraz pre teba najpodstatnejšie splniť? Pri plánovaní svojho denného režimu si budeš musieť utriediť priority. Ak si si už spísal úlohy na jednotlivé dni, učrite vieš, ktorú z nich musíš riešiť skôr. Ak máš však viac deadlinov na jeden deň, budeš si musieť približne určitť, ktorá z úloh ti zaberie viac času, s tou začneš ako prvou.

 

Potrebuješ časovú rezervu

Mysli tiež na to, že nie všetko pôjde podľa plánu. Jeden deň ako časová rezerva je niekedy dostatok a stále je lepšie robiť niečo systematicky, ako na poslednú chvíľu chaoticky dorobiť zadanie noc pred odovzdaním.

 

Hľadáš celý článok? Nájdeš ho na našej stránke Brigada.sk.

 

INZERUJ SK

Ako si spraviť systém počas home officu?

Práca z domu vie byť vyčerpávajúca a vie o tom každý, kto takto musí v poslednom roku pracovať. Na začiatku síce splnený sen, dnes je to každodenná stereotypná realita. Mnohých ani nenapadlo, ako moc vie pracovné prostredie ovplyvniť náš výkon.

 

Potrebuješ kalendár

Kalendár alebo diár, ako komu vyhovuje, môže slúžiť ako miesto, ktoré zlučuje všetky povinnosti, ktoré ťa čakajú. Nezabudni sa najprv poznačiť tie, ktoré sú pre teba opakujúce, postupne si pridávaj úlohy zo školy alebo zadania z práce, ktoré budeš musieť spraviť.

 

Priority

Urči si, ktorá úloha je pre teba najpodstatnejšia – tá do školy, práce alebo súkromná záležitosť. Najpresnejšie si to vieš určiť podľa dvoch kritérií: v prvom rade podľa zadanému deadlinu, a v druhom rade podľa ich časového rozsahu.

 

Plánovanie

Ak si si už zapísal povinnosti, ktoré ťa v nasledujúcich dňoch alebo mesiacoch čakajú a z nich si si vyčlenil priority, budeeš musieť začať uvažovať nad tým, ako dlho ti približne bude trvať všetky úlohy trvať. Ak vieš o úlohe, ktorá bude trvať dlhšie a máš v nej celkom chaos, rozčleň si ju na menšie časti, ktoré budeš postupne riešiť.

 

Časová rezerva

Ak si sa dozvedel, že deadline je budúci týždeň, začni na sovjom zadaní pracovať hneď. Akonáhle zistíš, že ťa čaká nejaké zadanie, sprav si ho radšej skôr – ani nie tak kvôli pokoju, ako skôr kvôli prípadnému zlyhaniu plánu. Nič nie je isté, a je možné, že ešte pri dokončovaní svojej práce zistíš, že je potrebné mnoho vecí pozmeniť.

 

Nezabúdaj na veci, ktoré ťa robia šťastným. Aj malá 5-minútová pauza ti môže pomôcť od nervového vypätia a môžeš prísť aj na nové myšlienky. Krátka prechádzka alebo beh môže zase pomôcť pri sedavom zamestnaní a dokáže dobre prevetrať myseľ. Nepodceňuj spánok, ani stravu. Do tvojho systému nemusíš začleniť iba povinnosti a ich riešenie, ale aj svoj voľný čas – vyhradiť si čas aj sám na seba.

Celý článok nájdeš na Brigada.sk.

Najnovšie správy

Preeklampsia a čo robiť pri vysokom krvnom tlaku v tehotenstve?
vysoký krvný tlak v tehotenstve
27.11.2021
Vysoký tlak je stav, ktorý môže ohroziť aj budúce mamičky i bábätko. S vysokým krvným tlakom súvisí preeklampsia - ochorenie, ktoré postihuje ženy v tehotenstve. Našťastie je jednoduché vysoký tlak odhaliť a pri pravidelnom sledovaní zasiahnuť.
Mobbing a bossing
Šikana na pracovisku je reálna. Ako si s ňou poradiť?
13.11.2021 | www.brigada.sk
Šikana nie je problém iba základných alebo stredných škôl. Vyskytuje sa aj vo svete dospelých a vie pekne potrápiť. Spôsobuje dlhodobé a niekedy i doživotné problémy s psychickým a fyzickým zdravim. Šikana by sa nikdy nemala ignorovať!
Ako znížiť hladinu kyseliny močovej v krvi?
Znížte hladinu kyseliny močovej v krvi a vyhnite sa dne.
4.11.2021
Kyselina močová vzniká pri látkovej premene purínov, teda látky, ktorá je obsiahnutá v určitých potravinách. Pri zvýšenej konzumácií týchto produktov, nefunguje tak, ako by mala, čo má za následok jej zvýšenie hladiny v krvi. To môže spôsobiť zdravotné problémy vrátane choroby dna.
Vianoce volajú brigádnikov !
Hľadáš brigádu počas sviatkov? Vieme, kde ju nájdeš
3.11.2021 | www.brigada.sk/
Vianoce a sviatky sú skvelou príležitosťou na zarobenie pár eur navyše. Pokiaľ si sa našiel v situácií, kedy ti nebude vychádzať mesačný rozpočet spolu s nákupom darčekov, sme tu pre teba.
Ovládaš finančnú gramotnosť?
Rady pre začiatočníkov
12.10.2021 | www.brigada.sk
Finančná gramotnosť je schopnosť rozumne manipulovať so svojimi financiami. Ide o jednu z najzákladnejších znalostí do života, pretože sprostredkúva informácie o tom, ako manipulovať so svojou výplatou, ako šetriť a ako sa vyhnúť problémom s dlhmi.

 

Bratislava
Prevažne oblačno
16 °C
Košice
Mierny dážď
17 °C
Žilina
Polooblačno
19 °C
Trnava
Jasno
16 °C
Nitra
Zamračené
23 °C
B. Bystrica
Mierny dážď
13 °C
Trenčín
Jasno
15 °C
Prešov
Jasno
30 °C
 

Viac

Menej

 

USD dollar 1,13
JPY yen 128,82
CZK koruna 25,66
GBP libra 0,85
HUF forint 368,56
PLN zloty 4,71

BGN lev 1,96
DKK koruna 7,44
EEK kroon 15,65
LTL litas 3,45
LVL lats 0,70
RON new leu 4,95
SEK koruna 10,26
CHF franc 1,04
NOK koruna 10,16
HRK kuna 7,52
RUB rubla 84,97
TRY lira 13,76
AUD dollar 1,58
BRL real 6,33
CAD dollar 1,44
CNY renminbi 7,21
HKD dollar 8,80
IDR rupiah 16248,70
INR rupee 84,54
KRW won 1348,90
MXN peso 24,50
MYR ringgit 4,79
NZD dollar 1,65
PHP peso 57,00
SGD dollar 1,55
THB baht 38,01
ZAR rand 18,24
ILS 3,59
ISK 147,40

Viac

Menej

 

Sedí si žaba na kameni a kváka si:
- No teraz, keď už beriem tie tabletky, tak už sa nemusím báť bociana.


Viac

 

 

Globalshop.sk
Profesionálne riešenia pre Váš internetový obchod, B2B, B2C, e-commerce, e-shop, eshop
Globalweb.sk
Redakčný systém, CMS, content management systém.
GlobalOffice
Office housing, prenájom priestorov, registračné sídlo, virtuálne sídlo, poskytnutie virtuálnej adresy, sídlo spoločnosti
eQuark.sk
eQuark.sk - portál pre popularizáciu vedy, veda, technika, odborná literatúra, blogy, osobnosti vedy, fórum
eLearning.sk
komplexné poradenstvo v oblasti e-learningu
Global Services Slovakia
Informačné systémy, Web prezentácie, Sieťové technológie, IT Servis, Bezpečnosť IT, Školenia, Hardware, Software
Brigada.sk
portál pacovných príležitostí pre študentov a mladých ľudí

Viac