prihlásenie
 

Ako lepšie riadiť svoj čas a vyhnúť sa prokrastinácii?

Ako lepšie riadiť svoj čas a vyhnúť sa prokrastinácii?
Time management vám môže pomôcť
16.1.2023 | www.brigada.sk
Time management je veľmi výhodné ovládať. Nielenže pomáha lepšie zorganizovať deň, pomáha ľuďom stihnúť viac vecí, byť produktívneší, mať veci pod kontrolou a celkovo sa cítiť lepšie. Aké sú základné pravidlá time managementu?

Naplánujte si deň 

Ráno sa pokojne usaďte so svojou obľúbenou šálkou kávy alebo čaju a začnite premýšľať nad svojim dňom. Zapíšte si všetky úlohy, ktoré by ste mali za deň stihnúť, alebo ktoré by ste chceli vykonať. Najlepšie je určiť si aj približné časy. Jednotlivé aktivity, teda uzavriete do časových blokov. Netlačte na seba a buťe realisti, deň má 24 hodín, plnújte veci, tak aby ste mali na ne dostatok času, aby ste nevynechávali pauzy a čas na oddych. 

 

Určite si svoje priority

Mnoho ľudí robí chyu, že najťažšie veci nechávajú na neskôr, alebo dookola odklajú. Pokiaľ s nejakou vecou do práce alebo školy meškáte urobte ju ako prvú. Vyhnete sa tak stresu, prípadne zlého pocitu z prokrastinácie. 

Ak viete, že niektoré úlohy sú pre dnešok zbytočné alebo ich môžete urobiť aj neksôr, tak ich odložte na ďalší deň alebo úplne vypustite. 

 

Vytvorte si pohodlné a čisté pracovné prostredie

Možno sa to nezdá, ale pre myseľ je veľmi prospešné ak môže pracovať v čisotm pracovnom prostredí. Takže, predtým, ako začnete pracovať, si upracte svoj stôl. Niektoré veci môžu odvádzať vašu pozornosť, alebo vám zavadzať, zabavte sa ich alebo počas práce ich odložte niekam inam. 

Ak pracujete v kancelárii a vaša práca pozostáva najmä z práce na počítači, pretrieďte si záložky a dokumenty, bude pre vás jendoduchšie hľadať rôzne súbory a vyhnete sa strate času. 

 

Nenechajte sa rozptylovať

Mobil a sociálne siete sú najväčšími zlodejmi času. Ak o sebe viete, že sa jednoducho dáte nalákať, ak je to možné mobil si dajte na tichý režim alebo ho odložte niekam inam. Vedľajšie karty na internete, ktoré máte pootvárane hneď zavrite. Nechajte si otvorených iba zopár, aby ste sa v nich netratili alebo aby vás nevyrušovali. 

 

Nájdite si svojho pomocníka 

Na riadenie času je dobré mať sovjho pomocníka. NIektorí ľudia obľubujú mobilné aplikácie, ktoré monitorujú čas a môžu vás pozorňovať na najbližšie stretká alebo termíny. Niekto má po ruke vždy kalenár alebo diár, do ktorých su zapisujú všetko potrebné. Musíter ich mať vždy poruke. 

 

Riadenie času nie je ani zďaleka tak jednoduché ako sa zdá. Je potrebná dávka sebadisciplíny a dôslednosti. Ak sa vám zo začiatku nebude dariť nevadí, budete musieť trénovať. Ak radi prokrastinujete a radi hľadíte do mobilu miesto práce, tak potom  to môže chvíľku trvať. Netlačte na seba príliš veľa, stanovte si rozumné časy, nezabúdajte na pauzy a oddych medzi jednotlivými aktivitami. 

 

Najnovšie správy

Ako môže hlasná hudba poškodiť sluch?
Hlasná hudba a vaše uši: Ako chrániť svoj sluch pred neviditeľným nepriateľom
12.12.2023 | gafaauto.cz
Povedomie o dopade hluku a hlasnej hudby na naše zdravie je mimoriadne dôležité. V dnešnej dobe sme neustále obklopení rôznymi zdrojmi zvuku, ktoré môžu mať významný vplyv na kvalitu nášho sluchu. V nasledujúcich odsekoch sa dozviete, ako sluch funguje, aké sú riziká spojené s hlasnou hudbou a hlukom a ako môžete chrániť svoj sluch, aby ste si užívali zvuky života bez obáv o poškodenie tohto krehkého zmyslu.
Znáte základné princípy zdravého stravovania?
Čo si ale predstaviť pod pojmom zdravá strava alebo zdravé stravovanie? A prečo je vôbec dôležité?
12.10.2023 | domacadialyza.sk
Zdravá strava by nemala byť témou len športovcov alebo chorých ľudí. Mať vyvážené jedlo by malo byť prioritou každého z nás, aby sme sa dobre cítili, boli plní energie a lepšie rozumeli nášmu telu.
Viete, prečo sa oplatí pravidelne čistiť svoje auto?
Ako a prečo na čistenie auta
24.7.2023 | gafaauto.cz
Vlastniť automobil prináša mnoho výhod, ale zároveň vyžaduje určitú starostlivosť a údržbu. Jedným z najdôležitejších aspektov starostlivosti o svoje vozidlo je pravidelné čistenie a umývanie. Mnohí ľudia si však neuvedomujú, aké výhody prináša tento jednoduchý, no dôležitý úkon.
Základné zásady bezpečného posilňovania
Uvažujete nad silovým tréningom? V tomto článku si povieme o základných zásadách bezpečného posilňovania. Jednu z nich spomenieme hneď v úvode.
9.7.2023 | protein.sk
Hneď na začiatku je potrebné si uvedomiť, že posilňovanie chce dobrý plán a disciplínu. Vaše ciele v oblasti fitness totiž nedosiahnete jednorazovým zdvíhaním činiek, ani kľukovaním do úmoru. Dobrý plán vás dokáže motivovať. Viete si sledovať svoje kroky a dosiahnuté úspechy. Je to tiež skvelá pomôcka, ako správne striedať dni fitness s dňami odpočinku.
Viete, ako udržať v detskej izbe poriadok?
Detská izba je zvyčajne tá miestnosť, na ktorej rýchlo zatvárate dvere, keď u vás zazvoní nečakaná návšteva. Nikto predsa nemusí vidieť ten neporiadok. Prečo sa v detskej izbe tak ťažko poriadok udržiava? Čo môžete urobiť?
26.4.2023
Mnoho rodičov trápi otázka, kedy je vhodný čas na to, aby do upratovania zapojili svoje deti. Neexistuje univerzálna odpoveď. Každé dieťa je iné, každé inak vníma veci okolo seba. Niektoré deti sa jednoducho cítia lepšie v chaotickej spálni. Iné takto prejavujú svoju nezávislosť. Existuje však zopár šikovných trikov, ktoré vám pomôžu premeniť miestnosť na izbu, nie na skladisko.

 

Bratislava
Prevažne oblačno
16 °C
Košice
Mierny dážď
17 °C
Žilina
Polooblačno
19 °C
Trnava
Jasno
16 °C
Nitra
Zamračené
23 °C
B. Bystrica
Mierny dážď
13 °C
Trenčín
Jasno
15 °C
Prešov
Jasno
30 °C
 

Viac

Menej

 

USD dollar 0,99
JPY yen 142,66
CZK koruna 24,64
GBP libra 0,87
HUF forint 405,10
PLN zloty 4,75

BGN lev 1,96
DKK koruna 7,44
EEK kroon 15,65
LTL litas 3,45
LVL lats 0,70
RON new leu 4,94
SEK koruna 10,92
CHF franc 0,95
NOK koruna 10,29
HRK kuna 7,52
RUB rubla 117,20
TRY lira 18,15
AUD dollar 1,49
BRL real 5,09
CAD dollar 1,33
CNY renminbi 6,98
HKD dollar 7,78
IDR rupiah 14866,30
INR rupee 79,16
KRW won 1381,38
MXN peso 19,78
MYR ringgit 4,51
NZD dollar 1,68
PHP peso 57,29
SGD dollar 1,40
THB baht 36,79
ZAR rand 17,49
ILS 3,43
ISK 140,30

Viac

Menej

 

Príde žena na gynekológiu a ľahne si na kozu a čaká. O chvíľu príde muž v bielom, díva sa jej medzi nohy, usmieva sa a odíde. Žena za ním kričí:
- Tak čo ste zistili?
- Ja neviem, my tu len maľujeme!


Viac

 

 

Globalshop.sk
Profesionálne riešenia pre Váš internetový obchod, B2B, B2C, e-commerce, e-shop, eshop
Globalweb.sk
Redakčný systém, CMS, content management systém.
GlobalOffice
Office housing, prenájom priestorov, registračné sídlo, virtuálne sídlo, poskytnutie virtuálnej adresy, sídlo spoločnosti
eQuark.sk
eQuark.sk - portál pre popularizáciu vedy, veda, technika, odborná literatúra, blogy, osobnosti vedy, fórum
eLearning.sk
komplexné poradenstvo v oblasti e-learningu
Global Services Slovakia
Informačné systémy, Web prezentácie, Sieťové technológie, IT Servis, Bezpečnosť IT, Školenia, Hardware, Software
Brigada.sk
portál pacovných príležitostí pre študentov a mladých ľudí

Viac